Україна стала світовим лідером з експорту замороженої малини, випередивши Польщу та Сербію

Україна, яка ще десять років тому майже не експортувала малину, вперше очолила світовий рейтинг за чистим експортом

За даними EastFruit, у 2024 році експорт замороженої малини з України досяг рекордних 65 тисяч тонн, що на 34% більше, ніж у попередньому році. Це найбільший темп зростання серед усіх великих експортерів. Загалом за останні три сезони обсяги експорту з України зросли більш ніж удвічі, тоді як Сербія зберегла свої позиції, а Польща скоротила експорт на 24%.

На відміну від Польщі та Сербії, Україна імпортує лише незначні обсяги малини. Натомість у Польщі частка імпортованої малини вже перевищує 52%, і основним постачальником є саме Україна. Фактично, майже половина замороженої малини, яку експортує Польща, має українське походження, що допомагає їй утримувати місце серед лідерів світового ринку.

За показником чистого експорту Україна постачає на зовнішні ринки 65 тисяч тонн замороженої малини, тоді як Польща – лише 16 тисяч тонн. Таким чином, у 2024 році Україна експортувала вчетверо більше замороженої малини, ніж Польща.

Процес диверсифікації українського експорту триває, і важливу роль у цьому зіграла Польща. Через фермерські протести проти імпорту малини українські експортери активніше шукали нові ринки, які виявилися вигіднішими за польський. Це дало змогу реінвестувати прибутки у розвиток виробництва та переробки всередині країни, що ще більше закріпило позиції України серед світових лідерів малинового експорту.

У період з 2022 по 2024 роки частка Польщі в експорті української малини скоротилася з 63% до 35%. Натомість частка Німеччини, Чехії, Австрії та Франції — ключових ринків збуту для польських експортерів — у прямому експорті з України більш ніж подвоїлася, досягнувши 48%. Україна активно перебирає ринкову частку в Польщі, що стало можливим завдяки підвищенню якості продукції та рівня її переробки.

За останні три роки експорт замороженої малини з України до Німеччини зріс у 4,5 раза, до Чехії — у 4,2 раза, до Австрії — у 33 рази, а до Франції — удвічі. У 2024 році Україна також вперше експортувала понад 2 тисячі тонн малини до Бельгії, Італії та Литви.

У 2024 році Україна вперше експортувала понад 2 тисячі тонн малини до Бельгії, Італії та Литви

Окрім європейських ринків, Україна стрімко нарощує експорт до Канади та США, які пропонують значно вищі ціни, ніж країни ЄС. Якщо три роки тому українська малина взагалі не постачалася до Північної Америки, то нині Україна нерідко випереджає польських конкурентів за обсягами експорту в цьому регіоні.

Серед нових напрямків українського експорту — Аргентина та Саудівська Аравія, куди у 2024 році були здійснені перші комерційні поставки.

З огляду на високі ціни на малину в попередньому сезоні, аналітики EastFruit прогнозують, що у 2025 році та в сезоні 2025/26 Україна оновить рекорди експорту й зміцнить своє лідерство. Уже в 2025 році країна може випередити Сербію і за загальним обсягом експорту замороженої малини.

Джерело: EastFruit

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Схожі теми

Японський шеф-кухар першим зробив суші із вирощеної в лабораторії рідкісної риби

Forsea Foods – єдина відома компанія, яка працює з клітинним вугром. Компанія заявляла про розробку унікальної технології ще минулого...

Попит на рослинне м’ясо настільки виріс, що основний інгредієнт подорожчав у 2 рази

Для порівняння, традиційне м’ясо свиней та ВРХ у США за рік додало в ціні 10%, курятина – 6%.Канада, найбільший...

Одноразові горнятка для кави після використання розпадаються на пил

Розроблені за допомогою 3D-друку, глиняні контейнери, тарілки та горнятка виготовлені лише з трьох простих інгредієнтів – глини, води та...

Щось шкварчить. Українці створили цукерки з чилі і без жодних підсолоджувачів

Це далеко не повний асортимент YARO, яка спеціалізується на виробництві здорових солодощів та десертів на основі рослинних інгредієнтів. Своєю аудиторією...

Крафтові виробники, гаївки й лекторій: в Києві пройде 13-й фестиваль True&Local

Цього разу фестиваль присвячений «Гаївкам» — традиційним весняним пісням, які здавна символізують пробудження природи й прихід нового життя.Весняний настрій...

Смачна колаборація: «Яготинський» айран в мережі Döner Маркет

Співпрацю двох брендів, чиї автентичні продукти чудово доповнюють один одного, точно оцінять шанувальники стритфуду.  «Поєднання шаурми з айраном — це...

Дві українські компанії потрапили до списку номінантів Gulfood Innovation Awards 2025

З 17 до 22 лютого 2025 року в Dubai World Trade Centre (Дубай, ОАЕ) відбулася одна з найбільших світових...

Йогуртові соуси від Молокія у шорт-листі глобальної нагороди World Food Innovation Awards 2025

Йогуртові соуси від Молокія потрапили до шорт-листа в категорії «Найкращий молочний продукт». Молокія змагатиметься за першість із одними з...

Може вас зацікавити

На створення переробного підприємства можна отримати від уряду 8 млн грн

Розмір гранту, який надається одному отримувачу, складе до 8...

Французи створили унікальну технологію перетворення гороху на м’ясні волокна

Для цього стартап винайшов інноваційну технологію текстуризації, яку називає...

Nestlé об’єдналася з Future Meat Technologies для розробки продуктів з лабораторного м’яса

Компанія Future Meat Technologies базується в Ізраїлі, минулого місяця...

Вчені розробили чай та каву з пробіотиками. Напої вживають після бродіння

Вчені Національного університету Сінгапуру розробили чай та каву з...

В очікуванні п’ятикратного росту: Beyond Meat та Nestle штурмують ринок замінників м’яса

У серпневому звіті агентства Bloomberg Intelligence перераховуються різні причини...

Вибір редактора
В продовження теми