У грудні 2024 року глобальний Glovo перетнув позначку в 1 мільярд замовлень з моменту заснування компанії майже 10 років тому в Барселоні. З року в рік Glovo продовжує дивувати, а користувачі — встановлювати рекорди.
Цього року українці зробили на 30% більше замовлень та замовили на 39% більше одиниць товарів ніж торік. Кількість користувачів, які зробили принаймні одне замовлення у 2024 році, зросла на 24% у порівнянні з минулим роком, при цьому середня сума, яку витрачали на одне замовлення стала більшою на 17%.
У застосунку традиційно домінують партнери малого та середнього бізнесу (МСБ), які цього року становили 79% від усіх партнерів на платформі, що підкреслює значну роль Glovo у підтримці та просуванні локальних підприємств.
Рекорди 2024 року
- Найзавантаженішим днем у застосунку Glovo стало 8 березня, саме тоді користувачі зробили найбільшу кількість замовлень
- Найактивніший кур’єр доставив 11440 замовлень за цей рік, а кур’єр-рекордсмен за відстанню проїхав близько 23,320 кілометрів, доставляючи замовлення.
- Найбільшим фаном Glovo став користувач у Львові, який зробив 932 замовлення на понад 274 тисячі гривень.
- Найдорожчим стало замовлення вина на суму майже 25 тисяч гривень, яке зробили у Києві.
- Найбільша кількість позицій була в замовленні із супермаркету в Броварах — 148 одиниць.
Замовлення з ресторанів: італійська смакота
Цього року кількість замовлень з ресторанів зросла на 26% у порівнянні з попереднім.
Італійська кухня вирвалась на перше місце в топі, потіснивши американську, а решту позицій у п’ятірці найпопулярніших кухонь поділили азійська, українська та близькосхідна кухні. Серед улюблених страв користувачів Glovo в Україні першість незмінно тримає бургер, а наздоганяє його український борщ, локшина з куркою, шаурма, та салат Цезар.
Все більше українці звертали увагу на зручну опцію для користувачів — формат pick-up або самовивіз. Україна посіла друге після Іспанії місце за популярністю формату “Заберу сам” для страв із ресторанів, й цього року кількість замовлень на самовивіз збільшилась на 16%. Кияни, Львів’яни та Дніпряни стали найбільшими шанувальниками цього формату.
Q-comm або швидка комерція
Категорія Q-comm або quick commerce — це все, що можна замовити через Glovo, крім їжі з ресторанів: продукти з супермаркетів, ліки з аптек та непродовольчі товари з магазинів. Цього року кількість таких замовлень у застосунку Glovo зросла на 48% у порівнянні з минулим.
Замовлення із супермаркетів: Час наповнити холодильник
Користувачі Glovo все частіше замовляють продукти — кількість замовлень із супермаркетів та власних дарксторів Glovo Express збільшилась на 46%. Водночас кількість користувачів Glovo, які вибирають доставку продуктів додому, зросла на 32%. Україна займає п’яте місце після Іспанії, Румунії, Польщі та Марокко за популярністю цієї категорії.
Найчастіше українці закуповуються продуктами у застосунку в неділю, а улюблена година для таких замовлень — 19:00. Найпопулярніші товари — банани, картопля, огірки, помідори та мінеральна вода. Найчастіше замовляють продукти у Дніпрі та Києві.
Замовлення з непродуктових магазинів:везе тобі все!
У 2024 році кількість замовлень із непродовольчих магазинів зросла у застосунку на 111% у порівнянні з минулим роком, а кількість користувачів, що роблять такі замовлення збільшилась на 73%.
Суттєво цього року зросла категорія “Квіти”, а саме майже у 2 рази. На 8 березня, День Святого Валентина та День Матері замовлень квітів було найбільше. Найпопулярніші квіти для замовлення серед українців — тюльпани та червоні троянди.
Найчастіше замовляли квіти користувачі у Тернополі, Вінниці та Києві. А користувач із Вінниці витратив 78 тисяч гривень на квіти, щоб потішити когось аж 41 раз за рік!
Кількість замовлень в категорії безрецептурних ліків зросла на 55%. Найчастіше замовлення з аптек роблять в проміжку між 18 та 19 годинами, а міста, в яких найчастіше замовляють — Київ, Дніпро та Запоріжжя.
2024 рік став роком нових рекордів для Glovo. А що ви замовите наступного разу?