Рік із Glovo: що і як замовляли користувачі у 2024 році 

27 грудня 2024 р. — 2024 рік був справді насиченим для користувачів Glovo в Україні. Цього року найбільший фан Glovo зробив 932 замовлення на 274 тисячі гривень, а кур’єр-рекордсмен проїхав 23 тисячі кілометрів. Найцікавіші інсайти та рекорди — у щорічному звіті Glovo Delivered 2024 для України.

У грудні 2024 року глобальний Glovo перетнув позначку в 1 мільярд замовлень з моменту заснування компанії майже 10 років тому в Барселоні. З року в рік Glovo продовжує дивувати, а користувачі — встановлювати рекорди.

Цього року українці зробили на 30% більше замовлень та замовили на 39% більше одиниць товарів ніж торік. Кількість користувачів, які зробили принаймні одне замовлення у 2024 році, зросла на 24% у порівнянні з минулим роком, при цьому середня сума, яку витрачали на одне замовлення стала більшою на 17%.
У застосунку традиційно домінують партнери малого та середнього бізнесу (МСБ), які цього року становили 79% від усіх партнерів на платформі, що підкреслює значну роль Glovo у підтримці та просуванні локальних підприємств. 

Рекорди 2024 року

  • Найзавантаженішим днем у застосунку Glovo стало 8 березня, саме тоді користувачі зробили найбільшу кількість замовлень 
  • Найактивніший кур’єр доставив 11440 замовлень за цей рік, а кур’єр-рекордсмен за відстанню проїхав близько 23,320 кілометрів, доставляючи замовлення. 
  • Найбільшим фаном Glovo став користувач у Львові, який зробив 932 замовлення на понад 274 тисячі гривень.
  • Найдорожчим стало замовлення вина на суму майже 25 тисяч гривень, яке зробили у Києві. 
  • Найбільша кількість позицій була в замовленні із супермаркету в Броварах — 148 одиниць.

Замовлення з ресторанів: італійська смакота

Цього року кількість замовлень з ресторанів зросла на 26% у порівнянні з попереднім. 

Італійська кухня вирвалась на перше місце в топі, потіснивши американську, а решту позицій у п’ятірці найпопулярніших кухонь поділили азійська, українська та близькосхідна кухні. Серед улюблених страв користувачів Glovo в Україні першість незмінно тримає бургер, а наздоганяє його український борщ, локшина з куркою, шаурма, та салат Цезар. 

Все більше українці звертали увагу на зручну опцію для користувачів — формат pick-up або самовивіз. Україна посіла друге після Іспанії місце за популярністю формату “Заберу сам” для страв із ресторанів, й цього року кількість замовлень на самовивіз збільшилась на 16%. Кияни, Львів’яни та Дніпряни стали найбільшими шанувальниками цього формату.

Q-comm або швидка комерція

Категорія Q-comm або quick commerce — це все, що можна замовити через Glovo, крім їжі з ресторанів: продукти з супермаркетів, ліки з  аптек та непродовольчі товари з магазинів. Цього року кількість таких замовлень у застосунку Glovo зросла на 48% у порівнянні з минулим. 

Замовлення із супермаркетів: Час наповнити холодильник

Користувачі Glovo все частіше замовляють продукти —  кількість замовлень із супермаркетів та власних дарксторів Glovo Express збільшилась на 46%. Водночас кількість користувачів Glovo, які вибирають доставку продуктів додому, зросла на 32%. Україна займає п’яте місце після Іспанії, Румунії, Польщі та Марокко за популярністю цієї категорії.

Найчастіше українці закуповуються продуктами у застосунку в неділю, а улюблена година для таких замовлень — 19:00. Найпопулярніші товари — банани, картопля, огірки, помідори та мінеральна вода. Найчастіше замовляють продукти у Дніпрі та Києві.

Замовлення з непродуктових магазинів:везе тобі все!

У 2024 році кількість замовлень із непродовольчих магазинів зросла у застосунку на 111% у порівнянні з минулим роком, а кількість користувачів, що роблять такі замовлення збільшилась на 73%.

Суттєво цього року зросла категорія “Квіти”, а саме майже у 2 рази. На 8 березня, День Святого Валентина та День Матері замовлень квітів було найбільше. Найпопулярніші квіти для замовлення серед українців — тюльпани та червоні троянди.

 Найчастіше замовляли квіти користувачі у Тернополі, Вінниці та Києві. А користувач із Вінниці витратив 78 тисяч гривень на квіти, щоб потішити когось аж 41 раз за рік!

Кількість замовлень в категорії безрецептурних ліків зросла на 55%. Найчастіше замовлення з аптек роблять в проміжку між 18 та 19 годинами, а міста, в яких найчастіше замовляють — Київ, Дніпро та Запоріжжя.

2024 рік став роком нових рекордів для Glovo. А що ви замовите наступного разу?

Про компанію Glovo
Glovo — це технологічна платформа, яка дозволяє придбати, доставити, передати будь-який предмет чи продукт у межах міста. Компанія, що заснована у Барселоні, сьогодні працює у понад 1500 містах у 23 країнах світу у Європі, Центральній Азії та Африці. Щомісяця в усьому світі платформою Glovo користуються понад 5 млн активних користувачів, замовлення доставляють понад 70 тис. кур’єрів, а кількість асоційованих партнерів досягає 150 тис.  В Україні сервіс Glovo розпочав роботу у жовтні 2018 року і наразі представлений у 38 містах. Переглянути детальний перелік міст, де працює сервіс Glovo, можна за посиланням: https://glovoapp.com/ua/uk/map/mista/. Більше про компанію Glovo за посиланням: http://about.glovoapp.com/en/. 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Схожі теми

Гігант ринку разом зі штучним інтелектом від Безоса створили сир майбутнього

Згідно з коментарями до квартального звіту про прибутки Kraft Heinz, уже в листопаді цього року сир буде доступний приблизно...

Курка та риба з грибів — глобальний інкубатор “пригрів” у себе нові стартапи

Серед новачків на платформі — виробники першого в світі молока з пророщеного проса, курки та риби на основі мікопротеїнів,...

В Нідерландах збудують завод, де вироблятимуть унікальний білок за допомогою грибів

Очікується, що фабрика запрацює до 2022 року. Початкова потужність виробництва — 10 тис. т на рік, до 2027 р....

Сировина для рослинних крабів, м’яса та пластику: як стартапи використовують найменших жителів океану

Різноманітна група фотосинтезувальних організмів стала основою для виготовлення барвників, харчових добавок, добавок омега-3, рослинної риби та м’яса, крабів, котлет,...

«Яготинське для дітей» змінило дизайн пляшок дитячих йогуртів і кефіру

На відміну від скла, пластик не так легко б'ється, що особливо важливо для дітей молодшого віку, які можуть випадково...

Pripravka: секретний інгредієнт успіху 

Хоч вважається, що найкраща приправа до їжі — це голод, попит на спеції та прянощі в Україні був завжди,...

Віртуальна реальність у гастрономії: як VR змінює споживання їжі?

Сучасні технології невпинно змінюють різні сфери життя, і гастрономія не стала винятком. Віртуальна реальність (VR), яка дозволяє створювати та...

Проєкт Bake4Ukraine отримав грант на обладнання українським пекарням

Гуманітарний проєкт #Bake4Ukraine отримав грант, що передбачає надання обладнання (нового чи б/в) 50 українським пекарням, які знаходяться в зоні...

Може вас зацікавити

Лабораторне м’ясо із Південної Кореї можна буде вирощувати без тваринної сироватки та втричі швидше

Компанія CellMEAT створила середовище для культивування клітин без застосування...

Норвезькі біотехнологи робитимуть інноваційні продукти з перемеленого криля

Завод, котрий збудують в гірськолижному комплексі Нерінгспарк, поблизу Осло...

Ізраїльський виробник рослинної 3d-вирізки зібрав рекордне фінансування

Таким чином, загальне фінансування Redefine Meat тепер становить $180...

ЄС профінансує створення та просування борошна з відходів артишоку та інноваційних продуктів із жолудів

Конкурс запрошував стартапи та масштабні компанії представити інновації, які...

Для людей, що шукають додаткової енергії, фіни створили каву з грибами

В основі кави — якісна органічна арабіка, вирощена в...

Вибір редактора
В продовження теми