Засновник виробництва Валентин Назарина говорить, що ідея створення мануфактури виникла після тривалих експериментів із рецептурою, на які пішло 10 місяців і 10 кілограмів карамелі.
Усе необхідне обладнання було придбано власним коштом.
«На Чернігівщині такого виробництва немає. Є люди, які виготовляють невеликі партії вдома, але в масштабах, як це робимо ми, це унікально», — зазначає Валентин.
На виробництві виготовляють три основні види карамелі: фруктові цукерки, карамель зі смаками напоїв, зокрема алкогольних, та солодощі з ароматом кави. Особливість продукції — якісні інгредієнти, завдяки яким смак максимально наближений до натурального.
Карамель виготовляється вручну з використанням спеціального обладнання. Процес включає змішування інгредієнтів, нагрівання до потрібної температури, додавання натуральних ароматизаторів і барвників, а також створення унікальних малюнків.
«Основна маса карамелі, яка оточує малюнок, витягується на кондитерському гаку, щоб вона стала пухкою і мала насичений перламутровий відтінок», — пояснює карамельє Максим.
Для формування малюнків використовуються різноколірні частини карамелі, які за необхідності нагріваються, щоб зберегти еластичність. Простий малюнок можна створити за 15 хвилин, тоді як складні візерунки з листочками чи ягодами потребують до пів години роботи.
Далі витягнуті джгути карамелі з готовим малюнком нарізають на маленькі цукерки.
«Рецептуру ми створили самостійно методом проб і помилок. Людям подобається, і це для нас головний показник успіху», — ділиться Максим.
Нагадаємо, інша українська кондитерська створює цукерки у вигляді арматури та протитанкових їжаків.