Понеділок, 2 Грудня, 2024
інше

    Виробництво крафтового пива росте — в гру вступають ринкові гіганти.

    За 2023 рік виробництво крафтового пива зросло на 19%. Проте показники ще не досягли довоєнного рівня

    Як зазначають аналітики компанії Pro-Consulting, рівень конкуренції на ринку крафтового пива є вищим за середній, з високим ризиком виходу нових гравців та сильною внутрішньогалузевою конкуренцією.

    Основними каналами збуту є продаж в закладах громадського харчування та спеціалізовані магазини. Також, внаслідок пандемічних обмежень у 2020-21 рр. досить розвинувся канал збуту через онлайн магазин виробника та спеціалізовані онлайн магазини. Проте, частка таких покупок онлайн залишається незначною.

    Деякі виробники обмежуються спеціалізованими магазинами, проте більшість має диверсифіковані канали збуту. Експерти зазначають загальну низьку представленість крафтового пива в мережевому ритейлі. Можливою причиною називають незацікавленість ритейлерів та невигідні умови співпраці для виробників.

    Відзначимо, що один з лідерів пивного ринку компанія PJSC Carlsberg Ukraine навесні цього року відкрила локальну мініпивоварню Klepka на території музейно-культурного комплексу «Львіварня» у Львові, що спеціалізується на крафтових сортах В компанії зазначають, що пивоварня себе окупає і має позитивні відгуки від клієнтів.

    Загалом обсяги виробництва пива в Україні зросли на 9% у 2023 році. А за 9 місяців 2024 року — на 5% порівняно з аналогічним періодом попереднього року, і становили 110 млн дал.

    Серед викликів, з якими доводиться стикатися виробникам в Україні: скорочення попиту, зменшення чисельності населення, постійне зростання цін, проблеми з електроенергією та логістикою, дефіцит персоналу. 

    За оцінками Pro-Consulting, частка споживання вітчизняного крафтового пива в Україні становить 3,3%, імпортного – 0,03%. Також опитування показало, що 60% споживачів є чоловіки у віці 25-44 роки, які мешкають у великих містах та мають середній рівень доходу.

    До того ж переважна більшість споживачів (34%) обирає пиво за смаком та якістю, проте у порівнянні з іншими чинниками, на вибір доволі сильно впливає бренд пива (12%), Крім того, простежується певна залежність смакових уподобань від статі респондента. Жінки частіше обирають солодкуватий та фруктовий смак, а чоловіки – гірки та кислі сорти. За популярністю стилів лідирують класичне світле пиво та сорти в стилі IPA.

    Експерти зазначають, що основними трендами на ринку Європи є зростання споживання безалкогольного пива та збільшення крафтового виробництва. В Україні основними тенденціями називають — відновлення виробництва, зростання E-commerce, збільшення продажів у фірмових магазинах, зростання виробництва безалкогольного,  безглютенового та органічного пива, зростання крафту.

    «Вибір споживачів зміщується у бік альтернативних напоїв, з різними інгредієнтами, різними смаковими профілями. Споживачі прагнуть експериментувати, відкривати щось нове і незвичне, а також у контексті наслідування здорового способу життя обирають напої зі зниженим вмістом цукру або безалкогольні види пива. На цих інноваціях ми й плануємо сконцентруватися найближчим часом» — розповідають у компанії AB InBev Efes Ukraine.

    Раніше ми писали, як сімейна пивоварня з великою історією запустила пиво із макаронів. А також як бренд компанії Nestlé створив пиво зі смаком легендарної піци.

    Джерело

    НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

    введіть свій коментар!
    введіть тут своє ім'я

    Схожі теми

    Impossible Foods довів суму фінансування свого веганського м’ясного бренду до «неможливих» $2 млрд

    Останнє вливання капіталу підняло загальний обсяг фінансування «неможливих» до майже $2 млрд з моменту заснування у 2011 році.Свіжі кошти...

    Фінни перетворять соняшникову макуху на м’ясо для флекситаристів

    Макуха — це відходи, що лишаються після віджиму олії з ядра соняшнику.Оскільки соняшник є третім за величиною джерелом насіння...

    Borys Shestopalov, HD Group, GFS Shareholder, On National Accelerator to Make Ukraine a Major Player in Global Food Market

    Boris Shestopalov is a foodtech evangelist. He represents the generation of business people who create new meanings in seemingly...

    Інноваційний стартап створив аналог м’ясного соку з червоних мікроводоростей

    Стартап Yemoja, що займається розробкою морських інгредієнтів, розробив продукт, що імітує червоний сік м’яса, надаючи соковитості рослинним стейкам.Yemoja встановив,...

    Чорна піца та рожевий багет: як «Сільпо» додає кольору Чорній п’ятниці

    Мережа супермаркетів «Сільпо» вирішила додати фарб Чорній п’ятниці та запропонувати альтернативу традиційному шопінг-хаосу. З 23 по 30 листопада «Сільпо»...

    Сирна «Корона» та кульки у чорному перці — українські сири, які визнав світ

    5 листопада в Португалії, місті Візеу, офіційно завершився міжнародний сирний конкурс World Cheese Awards 2024. Цього року на конкурсі...

    Може вас зацікавити

    Швейцарський гігант замінив легендарні кавові капсули кульками з водоростей

    Migros представив інноваційну систему приготування кави CoffeeB.Нова кавоварка, на...

    Стартап створив чіпси із броколі за технологією NASA

    «Ультраоброблені закуски готуються з інгредієнтів, які зазвичай не зустрічаються...

    Вибір редактора
    В продовження теми