Понеділок, 2 Грудня, 2024
інше

    Світовий виробник кормів для тварин допомагає реабілітуватися тисячам ветеранів та ВПО

    Понад 1700 українців відвідали сеанси психоемоційної підтримки зі спеціально навченими собаками

    Каністерапія — це метод терапії із залученням спеціально навчених собак для покращення психоемоційного стану людини. Київський центр каністерапії INNIKOS відкрився наприкінці 2023 року. Він став першим центром в Україні з надання безплатної психоемоційної підтримки за допомогою собак. Результати діяльності за перший рік роботи центру вражають: у період з жовтня 2023 по вересень 2024 року було проведено 1799 безоплатних сеансів каністерапії – з них 301 групова та 1498 індивідуальних сесій.


    В Україні каністерапія стає все більш жаданим методом психоемоційної допомоги. Вона поєднує терапевтичний вплив від двох компонентів. З одного боку – це взаємодія із тваринами, а з іншого – робота кваліфікованих фахівців (психологів та реабілітологів). Дослідження та світовий досвід свідчать про те, що каністерапія має позитивний ефект на психологічне здоров’я та емоційний стан людей. Це стосується і тих, хто, як і українці пережили випробування війни.

    Центр INNIKOS відкрився за підтримки Royal Canin Foundation і став першим з чотирьох таких закладів, які відкриваються в різних містах України. В умовах тривалої війни та постійного стресу, до центру каністерапії звертається велика кількість військових, ветеранів, внутрішньо переміщених осіб, зокрема дітей, які постраждали від війни. Так, за рік роботи центру допомогу отримали понад 1660 людей, з них 306 – діти.

    «Ми пишаємося тим, що завдяки розвитку цього напрямку в Україні вже сьогодні було проведено 1799 безоплатних сеансів каністерапії за такий короткий проміжок існування центру, — говорить Вікторія Вознюк, директорка зі зв’язків з громадськістю ТОВ “Рояль Канін Україна”, — Цей результат надихає нас на подальші кроки. Так, у червні цього року, за підтримки фонду, у Рівному запрацював другий центр каністерапії DOCADOG, а в планах на найближчі місяці відкриття ще двох центрів в інших містах України».

    Історії відвідувачів центру каністерапії INNIKOS

    Михайло Гакк, 26 років, ветеран

    Михайло Гакк, ветеран

    Я ветеран. З осені 2022 року проходжу реабілітацію. Проте, з поверненням до цивільного життя, я почав відчувати свою непотрібність. 

    Влітку 2024 року у мене почалося загострення депресивного стану, тому я почав шукати якісь рішення. Я просто загуглив і натрапив на сторінку центру каністерапії INNIKOS. Я записався на індивідуальні заняття із психологинею Анною, і з перших занять відчув, що собаки  — дуже добрі тварини та резонують з моїм станом. Терапія допомогла мені боротись із почуттям самотності та непотрібності іншим людям. Під час занять я почав звертати увагу на дуже базові та банальні речі, я почав вчитися цінувати їх. Найпростіше, що у каністерапії зовсім необов’язково щось казати, вистачає самого розуміння, що комусь до тебе не все одно. Раджу кожному, хто загубився і потребує підтримки.

    Поліна Кошева, 43 роки, Софія Кошева, 7 років, ВПО із Запоріжжя

    Поліна та Софія Кошева, ВПО із Запоріжжя

    Найгірше, що можуть сказати інші люди, це нагадати, що комусь ще гірше. Ми з родиною переїхали із рідного Запоріжжя до Києва. Але не змогли забрати із собою кішку. Ми залишили у місті своє життя. Звичайно, багато людей переживають більшу трагедію, але такі слова — це насправді не те що хочеться чути. Це не те що допомагає. 

    Після переїзду я дізналася про каністерапію із соціальних мереж і одразу записалася на заняття разом із донькою Софією. Наша психологиня Анна лікує правильними словами та дуже мене надихає. А улюблениця Челсі лікує своєю присутністю. Це неймовірно чутливий собака, який просто обіймає, коли важко говорити. І це те, що насправді потрібно — просте прийняття, замість знецінення. Під час каністерапії ми завжди можемо проявляти емоції: плакати, вдосталь говорити. І нас не зупиняють та не навантажують горем інших людей. Тварини, собаки — це просто якесь диво, моя донька буде памʼятати ці заняття завжди.

    Оксана Сундугей, 49 років, дружина ветерана. Діти Олеся та Олексій

    Олеся та Олексій Сундугей

    Мої діти іноді кричать уві сні. Найбільше мене у цьому лякає власне безсилля. Мій чоловік військовий, ветеран. У нас двоє дітей. І війна для нашої сім’ї триває не третій рік. На одинадцятому році війни я почала гостро відчувати страх за дітей та чоловіка. Я буквально почала відчувати свою самотність і неможливість зупинити цю війну, що переросло у постійну тривожність. 

    Від працівників «База 4.5.0» я чула про каністерапію, не дуже розуміла, як це може допомогти, але вирішила спробувати. У листопаді 2023 року разом із дітьми ми записалися на візитні заняття. Це такі групові заняття разом з собаками для стабілізації емоційного стану та зменшення напруги. Після кількох занять, вперше за довгий час я побачила радість в очах дітей та бажання кудись поспішати та щось робити. Мабуть, тому, що на заняттях ми відчуваємо щиру увагу. А собаки, знаєте, не вміють обманювати. В результаті молодша донечка стала більш комунікабельною, і діти більше не кричать вночі.


    Віра Бобрик, 70 років, ВПО з м. Каховка

    Віра Бобрик, ВПО з м. Каховка

    Я провела 5 місяців під окупацією в Каховці. Щодня існування ставало все більш нестерпним, проте я продовжувала вірити у звільнення міста. А коли загроза моєму життю стала критичною, із болем я вирішила поїхати. Під час складної евакуації я зазнала сильного стресу, а згодом мені поставили діагноз — депресивний розлад органічного генезу.

    З вересня цього року я почала відвідувати індивідуальні заняття з каністерапії разом із психологом Світланою. Спілкування із собаками зробило мене більш стриманою та допомогло менше реагувати на негатив. Можливо, це тому, що взаємодія із собаками відбувається на рівні чистих відчуттів, без слів. Це допомагає мені більше відчути себе і свої емоції та потреби, і я зрозуміла, що зараз відчуваю потребу у спокої. 

    У собак є особливе відчуття життя — вони радіють і живуть тут і зараз. Мабуть, саме це навчило мене наслідувати їхню поведінку: припинити заглиблюватися в минуле та почати по-справжньому відчувати життя. Це дає мені змогу жити далі.

    Я раджу всім відвідувати такі заняття. Спілкування з собаками допомагає забути усі негаразди, я отримую море любові та ласки.

    Тетяна Кисіль, 36 років, мама дитини з інвалідністю

    Cин Тетяни Кисіль

    У мого сина аутизм. Раніше жити з цим було непросто, а з початком війни його тривожність загострилася і почала розвиватися в агресивну поведінку. На жаль, аутизм не можна вилікувати або повністю усунути за допомогою терапії, з таким діагнозом потрібно вчитися жити, і дитині, і нам, близьким людям, які поруч з ним. Тому ми вирішили завести для сина собаку, адже відомо, що спілкування з тваринами допомагає при подібних розладах.

    Ми з сином почали відвідувати індивідуальні заняття з психологом Анною, де познайомилися із собакою Челсі. На ній можна було полежати, її можна було погодувати смаколиками, з нею можна було виконувати різні команди, — і я побачила, як ці зустрічі почали справді цікавити мого сина. Спочатку він підходив до собаки обережно, але вже за кілька занять розкрився, почав гладити Челсі та з нетерпінням чекати наступної суботи.

    Найбільшим досягненням було те, що син навчився зображати свої страхи у малюнках. На заняттях дівчата та Челсі малювали разом із сином ракети, яких він найбільше боявся. Потроху він заспокоївся, став більш уважним і врівноваженим. І навіть зараз він не втратив цю навичку: коли йому страшно, він малює «дрон із вусами» або «ракету в краватці».

    Я б радила каністерапію всім, адже лише професійний підхід і підготовлена тварина можуть по-справжньому розкрити емоції. Найбільш цінно те, що під час занять панує невимушена атмосфера, з екологічним і дружнім ставленням до нас від фахівців центру. Ми всією родиною вдячні за заняття та бажаємо центру каністерапії розвитку і процвітання! Ви робите дуже потрібну справу. 


    Фонд Royal Canin, заснований 8 грудня 2020 року, Royal Canin Foundation – це неприбуткова організація, заснована 8 грудня 2020 року. Вона має на меті продемонструвати особливу роль котів і собак у житті суспільства через підтримку ключових проєктів. Домашні улюбленці справді роблять світ добрішим та більш сприйнятливим як для людей, так і для тварин.

    НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

    введіть свій коментар!
    введіть тут своє ім'я

    Схожі теми

    Веганський стартап зібрав $9 млн на виробництво фрикадельок з відходів

    Раунд очолив бельгійський VEOS Group, світовий постачальник білків та функціональних інгредієнтів. Серед інших інвесторів — FBG Invest та Bånt...

    Батлхантер для PepsiCo: автомат навчили сортувати пляшки

    Автомат вміщує 1000 пластикових пляшок, 850 алюмінієвих банок та 50 скляних пляшок.Використовуючи технологію штучного інтелекту, установка самостійно може сортувати...

    Українці відтворюють рецепти зі стародавнім суперфудом

    Зокрема, житомирський майстер народної творчості Олег Земнухов під час фестивалю "Майстерний червень" приготував борщ з українських посівних конопель. Насіння конопель...

    Китайці створили колірний індикатор «свіжості» морепродуктів, надихнувшись хамелеоном

    Ключовою частиною виробництва морепродуктів є здатність виявляти диметиламін та аміак, які є показниками «псування». Сучасні стандарти ідентифікації свіжості риби...

    Чорна піца та рожевий багет: як «Сільпо» додає кольору Чорній п’ятниці

    Мережа супермаркетів «Сільпо» вирішила додати фарб Чорній п’ятниці та запропонувати альтернативу традиційному шопінг-хаосу. З 23 по 30 листопада «Сільпо»...

    Сирна «Корона» та кульки у чорному перці — українські сири, які визнав світ

    5 листопада в Португалії, місті Візеу, офіційно завершився міжнародний сирний конкурс World Cheese Awards 2024. Цього року на конкурсі...

    Може вас зацікавити

    Від нарізки до фритюрниці — 60 днів. Картоплю фрі обробляють вуглекислим газом, щоб зберігати без холодильника

    Нью-йоркська компанія Farther Farms розробила технологію, яка може змінити...

    Стартап запускає фуа-гра з кеш’ю та кокосової олії, яка отримала мішленівське визнання

    Продукт створений у трьох варіантах — з традиційним смаком,...

    Вибір редактора
    В продовження теми