Головна мета проєкту — зробити культивоване молоко доступним за ціною, порівнянною з традиційним, що допоможе зменшити екологічний слід молочної індустрії.
До 2030 року Senara планує досягти потужності для виробництва до 1 мільйона літрів молока
Засновниця і генеральна директорка компанії, д-р Свенья Просседа, вважає, що корови не є ефективними машинами для виробництва молока. Хоча в останні десятиліття молочна індустрія підвищила продуктивність за допомогою технологій, це часто відбувається внаслідок зниження рівня добробуту тварин і підвищення екологічного навантаження. Senara прагне замінити цей підхід технологією культивованого молока, що дозволить створювати молоко поза тілом тварини.
Культивоване молоко Senara виготовляється в біореакторах шляхом клітинного культивування. Цей процес дозволяє отримати продукт, ідентичний на смак, складом і функціональністю до традиційного молока.
На відміну від рослинних альтернатив, культивоване молоко містить усі необхідні поживні речовини та має властивості звичайного молока
За словами Просседи, попит на більш стале молоко зростає через усвідомлення важливості зниження викидів у молочній індустрії. Senara активно працює над зниженням витрат на виробництво та планує розширювати співпрацю з промисловими партнерами, щоб прискорити масштабування цієї технології.
Нагадаємо, раніше стартап отримав 3 млн євро на створення грудного молока з клітин молочних залоз.