Дослідники з Університету Тюбінгена в Німеччині розробили процес, у якому використовуються вуглекислий газ, кисень і водень для вирощування дріжджів із високим вмістом протеїну та вітаміну B9 (фолієвої кислоти).
Процес, що нагадує виробництво пива, використовує мікроорганізми, які харчуються газами й ацетатом замість цукру, щоб виробляти білок і вітаміни.
Виробництво базується на відновлюваній енергії та не потребує використання землі, що значно знижує викиди й може стати ефективним способом виробництва їжі для зростаючого населення планети.
Отримані дріжджі мають високу поживну цінність
Всього 6 грамів цього висушеного продукту забезпечують добову потребу в фолієвій кислоті, а 85 грамів покривають 61% щоденної потреби в білку. Це більше, ніж у яловичині, свинині, рибі та сочевиці.
Проте дріжджі потребують певної обробки для видалення речовин, що можуть викликати подагру при надмірному споживанні.
Основною метою дослідження є зменшення споживання м’яса. Тваринництво відповідає за 57% викидів парникових газів у харчовій системі та займає 80% орних земель, постачаючи лише 17% калорій і 38% білка, пояснюють вчені. На їх погляд, такий підхід до сільського господарства є неефективним і може загрожувати продовольчій безпеці у довгостроковій перспективі.
Нагадаємо, ресторани годуватимуть європейців яйцями, вирощеними із дріжджів. А ще вчені створили біопластик з дріжджів з антимікробними властивостями.