Відомий також як ірландський мох, цей вид червоних водоростей (Chondrus crispus) росте на скелястих узбережжях Північної Атлантики.
Морський мох відзначається високою поживною цінністю і здатністю позитивно впливати на здоров’я
Однією з причин зростання популярності морського моху стала поява у 2023 році “Skin Glaze” смузі, який підтримує відома зірка Гейлі Бібер.
Смузі вартістю $20 містив саме морський мох і швидко привернув увагу до цього інгредієнта як до нового суперфуду. Він має здатність підтримувати здоров’я серця, кишківника, імунної системи, очищувати шкіру, а також допомагати у втраті ваги.
Морський мох багатий на мінерали, такі як магній, йод, залізо, фолат і кальцій, а також на вітаміни. Він є низькокалорійним, має високий вміст клітковини і є чудовим джерелом пробіотиків.
Крім того, цей продукт відзначається високим вмістом йоду, що сприяє нормальній функції щитоподібної залози, особливо у тих, хто страждає на захворювання, пов’язані з метаболізмом, як-от діабет 2-го типу.
Після успіху смузі морський мох почав з’являтися у морозиві та джемах
А відомий інвестор Марк Кьюбан нещодавно підтримав стартап, який виготовляє жувальні цукерки з цього інгредієнта.
Водночас глибинних наукових досліджень впливу вживання морського моху на здоров’я людини поки що небагато. Деякі дослідження на тваринах показали, що морський мох може мати імуномодулювальні та протизапальні властивості, а також проявляти антиракові ефекти. Інші дослідження вивчають загальний вплив морських водоростей на рівень глюкози в крові, артеріальний тиск і функції щитоподібної залози.
Споживати моху радять не більше однієї-двох столових ложок на день, що становить приблизно 1000 міліграмів – аби не перенаситити організм йодом.
Нагадаємо, найменший у світі овоч претендує на звання наступного суперфуда для схуднення.