Це сучасне виробництво працює за простим ефективним алгоритмом: спочатку фрукти миють та подрібнюють на спеціальному обладнанні, яке може обробляти до 15 кг продукції за хвилину. Далі продукт пресується, і вихід соку становить приблизно 75%, залежно від сорту і стиглості фруктів.
Отриманий сік фільтрується механічним шляхом, що покращує його текстуру, видаляючи частинки розміром від 200 мікрометрів. Потім сік проходить пастеризацію — короткочасний нагрів до температури 80-82°C, що зберігає корисні мікроелементи та вітаміни.
Готовий продукт фасують у сучасну упаковку Bag-in-Box або SuperPouch об’ємом 3, 5, 10 і 20 літрів.
“Зі 160 кг наших яблук вийшло 100 літрів чистого, екологічного, смачнющого соку без додавання консервантів і цукру”, — ділиться враженнями одна з клієнток сокарні.
Сік не містить консервантів, барвників чи цукру
Упаковка Bag-in-Box дозволяє зберігати сік до року, захищаючи його від впливу повітря завдяки спеціальному кранику, що значно подовжує термін придатності після відкриття — до одного місяця.
Виробник пояснює, що пакування Bag-in-Box — це багатошаровий пакет у картонній коробці, що забезпечує захист від механічних пошкоджень та зручність транспортування. SuperPouch — ще один варіант сучасного пакування, яке завдяки ламінуванню є міцним, але гнучким, що спрощує його використання.
У сокарні також експериментують зі змішуванням різних сортів яблук і фруктів для отримання унікальних смакових поєднань. Залежно від твердості фруктів, сік може бути більш прозорим, а його кількість — більшою.
Нагадаємо, раніше NEWFOOD розповідав, як колишній айтівець чавить на Прикарпатті сік із мікрозелені.