Традиційна фуа-гра є частиною культурної спадщини Франції, але її спірний метод виробництва — примусове годування качок для збільшення жирових відкладень у їхніх печінках — викликає занепокоєння у багатьох споживачів з причин добробуту тварин та здоров’я.
Gourmey заявляє, що створює стійкі гастрономічні продукти, використовуючи технології культивування клітин у поєднанні з кулінарним мистецтвом.
“Ми не використовуємо ГМ-клітини, тому наша заявка підпадає під регулювання нових харчових продуктів. У ЄС це перший раз, коли компанія подає заявку на дозвіл на культивовані харчові продукти до Європейської комісії,”— розповідає Ніколя Морін-Форест, генеральний директор Gourmey.
Після отримання дозволу, єдиний ринок ЄС надасть компанії доступ до національних ринків 27 держав-членів та країн Європейської економічної зони.
Очікується, що процес затвердження в ЄС займе 18-24 місяці
Морін-Форест зазначає, що інновація Gourmey з лабораторної фуа-гри з’являється у вирішальний час, коли споживачі все частіше шукають нові стійкі альтернативи м’ясу та молочним продуктам. Це стосується і преміальної їжі, зокрема фуа-гра.
До речі, культивований продукт Gourmey уже отримав позитивні відгуки від французьких та міжнародних шеф-кухарів зі зірками Мішлен та дистриб’юторів якісного м’яса.
Нагадаємо, Gourmey зібрав $10 млн на лабораторну фуа-гру ще у 2021 році. Це була перша французька компанія, яка розробила власну технологію вирощування на основі клітин жирної печінки гусей та качок.
Минулого року французький рослинний бренд Aberyne також запропонував ринку веганський варіант делікатесу – із горіхів кеш’ю, масла какао та кокосової олії.