Mеню доповненої реальності (AR) змінюють зовнішній вигляд їжі, можуть та створити незабутні враження

2024 рік став роком новаторства, культурного злиття та підвищення свідомості сталого розвитку. Від глобальних кухонних впливів, які залишають свій слід у місцевих меню, до екоцентричних харчових практик, які набирають обертів, цей рік встановив на наших тарілках широкий вибір спокусливих тенденцій.

Щоб насолодитися смаками та дослідити нові кордони гастрономії, заглибмось в найочікуваніші харчові тренди, які захопили світове бачення цього року й обіцяють переосмислити наш харчовий досвід.

Ф’южн

Кулінарна концепція Ф’южн являє собою поєднання різноманітних кулінарних традицій для створення унікальних страв, які дозволяють захоплюватись і насолоджуватись відвідувачам. Подумайте про такі поєднання, як корейські тако або японсько-перуанська кухня. Чому варто розглянути цю тенденцію?

  • Культурна складова: цей тренд сприяє глибшому розумінню та цінуванню різноманітних культур. Поєднуючи кулінарні традиції кількох країн, він сприяє відчуттю єдності та спільної глобальної спадщини.
  • Інновації харчової індустрії: ф’южн надає кухарям широку палітру інгредієнтів, технік і смаків, що дозволяє їм створювати страви, які виділяються на конкурентному ринку.
  • Гнучкість і адаптивність: ця тенденція за своєю суттю є універсальною. Ресторани можуть включати її на різних рівнях, незалежно від того, пропонує заклад лише одну ф’южн-страву чи присвячує цілий розділ меню.
  • Інстаграмність: унікальними та візуально привабливими стравами ф’южн часто діляться у соціальних мереж, викликаючи ажіотаж і залучаючи більшу кількість споживачів. 

Цифрова гастрономія

Поєднання кулінарного мистецтва з технологіями, являє собою межу, де традиції зустрічаються з інноваціями, приносячи безліч можливостей для харчової індустрії. Використовуючи технології у створенні їжі, як-от 3D-друковані продукти або страви, розроблені за допомогою штучного інтелекту, ви можете запропонувати персоналізований досвід. Чому варто зануритись у світ цифрової гастрономії у 2024 році?

  • Персоналізовані страви: завдяки таким технологіям, як 3D-друк їжі та рекомендації меню на основі штучного інтелекту, ресторани пропонуватимуть персоналізовані страви, адаптовані до індивідуальних уподобань клієнтів і дієтичних потреб.
  • Ефективність і точність: автоматизація та нові технології дають можливість створити більш однорідні страви, мінімізувати людські помилки та навіть пришвидшити процес приготування в деяких випадках.
  • Збір і аналіз даних: технології дозволяють краще відстежувати вподобання клієнтів, керувати запасами та моделями продажів, дозволяючи ресторанам приймати керовані даними рішення для покращення обслуговування та прибутковості.
  • Їжа майбутнього: цифрова гастрономія може перетворити їжу на інтерактивний досвід. Наприклад, меню доповненої реальності (AR) або страви, які змінюють зовнішній вигляд, можуть створити незабутні враження, якими клієнти захочуть поділитися.

Рослинні делікатеси

Перехід до рослинної дієти продовжується, а ресторани впроваджують інновації не лише звичайні вегетаріанські гамбургери, але й вишукані рослинні страви з вмістом альтернативних білків. Рослинні делікатеси – це більше, ніж просто кулінарний тренд, вони відображають значні суспільні зміни в тому, як люди сприймають і ставлять пріоритети в їжі, здоров’ї та стійкості. 

  • У міру того, як зростає обізнаність у здоров’ї, проблемах навколишнього середовища, велика частина населення тяжіє до рослинної дієти, включаючи веганів, вегетаріанців чи сироїдів. 
  • Також екологічний слід продуктів рослинного походження значно нижчий порівняно з продуктами тваринного походження. Прийняття цієї інновації демонструє прагнення до сталого розвитку та зменшує вплив харчової індустрії на навколишнє середовище.

Відродження корінних кулінарних традицій

Зростаюча вдячність місцевим і традиційним стравам, наголос на локальних інгредієнтах і старовинних техніках приготування їжі, формує дану тенденцію. Повернення до кулінарно кулінарних витоків не тільки пропонує унікальні смаки, але й приносить із собою глибші культурні наративи та стійкі практики.

  • В епоху, коли автентичність високо цінується, корінні кухні забезпечують справжній унікальний досвід, що ґрунтується на багатовікових традиціях, приваблюючи вибагливих відвідувачів, які шукають оригінальні смаки. 
  • В тому числі сприйняття корінних кухонь допомагає зберегти стародавні кулінарні техніки та знання, гарантуючи, що вони не будуть втрачені часом і глобалізацією.
  • Що цікаво, більшою мірою кожна місцева страва несе в собі розповідь, незалежно від того, чи йдеться про її походження, культурне значення чи традиційне приготування.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Схожі теми

Мохіто із моцарели. Відходи сироваріння переробили на 80-градусний спирт

Таким шляхом пішла компанія Wheyward Spirit. Вона була заснована для того, щоб створювати алкогольні напої із вторинної сировини.«Головна річ,...

Уряд профінансує ветеранам до 1 млн грн на сировину та обладнання

Грантова програма створена для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю, які отримали її внаслідок війни, а також їхніх дружин...

Економічний фронт: Organic Ukraine Business Hub готується до виходу на британський ринок

Organic Ukraine Business Hub — експортно-орієнтований парасольковий бренд, що сьогодні в часи війни продовжує допомагати українським виробникам органіки вийти...

На розвиток кадрів та інновації можна отримати понад 5 млн грн гранту

USAID очікує, що це сприятиме підвищенню економічної стабільності українських виробників та сприятиме інноваціям. У межах програми буде надано орієнтовно 20...

Як змінився ресторанний ринок України у 2024 році — дослідження

Виторг закладів громадського харчування України у 2024 році зріс на 10% у порівнянні з 2023 роком, середній чек —...

«Чорноморка» запускає автомати для продажу устриць

У січні в столичному ТРЦ Respublika Park відкриється новий ресторан «Чорноморка» з новою послугою — автоматом з устрицями.У компанії...

Співвласник «Галі Балуваної» запустив перший Multicook з фастфудом MultiBar у Лос-Анджелесі

Володимир Матвійчук, співвласник мережі магазинів заморожених страв «Галя Балувана» запустив перший Multicook з фастфудом MultiBar у Лос-Анджелесі. Про це...

Дослідження: ринок кормів для домашніх тварин відновився і зростає

Глобальне зростання pet foodСвітовий ринок кормів для домашніх тварин швидко зростає. За оцінками Mordor Intelligence, у 2024 році його...

Може вас зацікавити

Куряче м’ясо, вирощене в лабораторіях, вперше допущено до продажу

На відміну від таких стартапів як Beyond Meat і...

Український бренд запустив виробництво йогурту-соусу зі смаком томату, базиліку, огірка та кропу

Молокія запустила виробництво та продаж інноваційного продукту — йогурт&соус,...

У 2024 році топ-трендом буде гречка, рослинні морепродукти і кава з грибами

Про це свідчить звіт бакалійного ритейлера натуральних та органічних...

Борис Шестопалов, співвласник компанії HD-group про майбутнє харчової галузі і foodtech

Борис Шестопалов — український підприємець у сфері агріфуд, віце-президент...

Візитівка столиці. Виробник «Київського Сухого Варення» розробив нові продукти — з буряку та гарбузів

Як розповів newfood.ua Ярослав Семенець, який заснував крафтове виробництво...

Вибір редактора
В продовження теми