PoLoPo прагне отримати регуляторне схвалення для технології, яка перетворює картоплю на “фабрики” з виробництва яєчних білків
Очікується, що процес схвалення платформи під назвою SuperAA займе близько 6 місяців. Він має встановити, що технологія PoLoPo не несе сільськогосподарських чи інших шкідницьких ризиків порівняно з традиційним вирощуванням картоплі.
Після схвалення USDA стартап зможе розпочати комерційне вирощування своїх трансгенних рослин у США через партнерів і місцевих виробників.
Компанія стверджує, що вона є першим ізраїльським гравцем у сфері молекулярного землеробства, який шукає схвалення в США. На запитання, чому було обрано саме цей ринок, співзасновниця та генеральний директор PoLoPo Майя Сапір-Мір відповіла, що США є найбільш підходящим регіоном з погляду регулювання та прийняття споживачами ГМ-продуктів.
До того ж індустрія вирощування картоплі та переробки крохмалю в США досить розвинена, і стартап може використовувати вже наявну інфраструктуру.
Заснована у 2022 році, платформа SuperAA від PoLoPo вирощує цільові амінокислоти в бульбах картоплі, які збираються, як тільки досягають достатнього розміру. Потім білок вилучається і висушується до порошку.
Наразі технологія використовується в тепличному масштабі й може генерувати пататин (групу природних білків, що містяться в картоплі) та овальбумін (основний білок, що міститься в яйцях) за допомогою пропрієтарних методів метаболічної інженерії.
Вона вставляє послідовність ДНК в картоплю, щоб навчити її виробляти яєчний білок, який є повністю функціональним, а також нутрітивно та хімічно ідентичним курячим яйцям. Продукт також не підходить людям, які мають алергію на яйця. Хоча і є веганським за способом виробництва.
За словами PoLoPo, інновація пройшла суворі випробування і відповідає всім необхідним стандартам безпеки харчових продуктів. Водночас саме схвалення USDA дасть можливість продавати продукт виробникам, які використовуватимуть овальбуміновий порошок у випічці, десертах, закусках, м’ясі та альтернативних м’ясних продуктах, а також у морозиві.
Нагадаємо, раніше у Нідерландах навчились перетворювати картопляне лушпиння з допомогою мікробів на олію.
Джерела: PoLoPo, The Green Queen