Великий завод планується запустити у 2025 році. Він буде зосереджений на альтернативних білках – рослинній, мікробній та клітинній їжі.
На базі центру працюватимуть переважно стартапи. У GEA говорять, що це допоможе їм реалізувати інноваційні проєкти за невеликих початкових інвестицій та перейти від лабораторних умов виробництва до комерційних масштабів.
Виробничий об’єкт буде зосереджений на всьому, що може замінити традиційну їжу тваринного походження – молоко, м’ясо, яйця, морепродукти.
В тому числі тут побудують пілотні лінії для культивування клітин і точної ферментації.
Площа заводу складе 1200 квадратних метрів
Однією з відмінних рис нового об’єкта є його прихильність до сталого розвитку. Центр працюватиме без використання викопного палива.
Потребу в електроенергії GEA планує забезпечити шляхом використання наземної фотоелектричної системи, яка здатна генерувати 290 МВт-год на рік. У компанії говорять, що це перевищує енергетичні потреби центру щонайменше на 25%, тож надлишок електроенергії перенаправлять у мережу.
Паралельно технологічний об’єкт функціонуватиме як освітній центр, спрямований на навчання кваліфікованої робочої сили для майбутнього харчових технологій. GEA уже планує співпрацю з місцевими коледжами та університетами, щоб поглибити знання студентів з біопереробки та донести на практиці базову науку про альтернативне виробництво білка.
Нагадаємо, раніше newfood.ua розповідав які тренди впливають на те, як ми харчуватимемося у майбутньому.
Джерела: GEA, Food Ingredients First