Крафтове виробництво у селі Великий Браталів Любарської громади заснував сировар Сергій Іванкевич. Займатися цією справою професійно він почав з літа 2022 року.
Говорить, що це була давня мрія. Запустити виробничий процес йому допомогли сировари із Бердянська.
«Я познайомився із відомими сироварами, які майже 15 років займаються своєю справою. Вони, власне, і допомогли реалізувати проєкт-мрію та відкрити сироварню», — говорить Іванкевич.
Щодня технологи тут переробляють до 500 літрів коров’ячого молока та виготовляють 45 кг продукції. Далі готовий сир від трьох місяців перебуває на дозріванні при температурі 12 градусів та вологості 85%.
Сири – різних розмірів та форми. «Виготовляємо за європейськими технологіями, але для деяких сирів змінюємо назви — щоб було зрозуміліше, що вони з нашої місцевості, із Любарщини», – каже власник крафтового бізнесу.
Сир “Азіаго” (з медом та бузиною), наприклад, виготовлений за італійською рецептурою. Його можна смакувати через 3 місяці дозрівання. Сир має солонуватий посмак з легким пощипуванням через гіркуватість.
У сир “Канестрато” додають пажитник – спецію, яка дає посмак волоського горіха. “Дуже смачний. Це, мабуть, один із тих наших авторських сирів, який подобається усім: і гурманам, і звичайним споживачам”, – додав Іванкевич.
Нагадаємо, сироварня на Прикарпатті коптить справжній гуцульський будз та ліпить коників.
Джерела: “Браталівська Сироварня”, Суспільне