Новий об’єкт має площу 2000 кв. м, призначену для досліджень, виробництва та офіс на 35 співробітників. Завод включає в себе найсучасніші лабораторії клітинної та молекулярної біології, зони розробки процесів і тестову кухню.
Підприємство стартує на біореакторах об’ємом 65 л з потенціалом розширення до 2000 л для масштабування до рівня промислового виробництва.
«Якщо ринкові умови будуть сприятливими, ми запропонуємо культивовану рибу за оптимальними цінами вже через три роки», – обіцяють у компанії.
Досі стартап працював у невеликих лабораторіях у Любеку, використовуючи технологію стовбурових клітин для створення клітинних ліній риби без генної модифікації. BLUU Seafood вдалося успішно виростити м’язи, жир та сполучну тканину з клітин атлантичного лосося та райдужної форелі, а також створити перші прототипи готових продуктів.
Завдяки новим потужностям компанія почне інтенсивну підготовку до виходу на ринок культивованої риби, говорить доктор Себастьян Рейкерс, співзасновник і співгенеральний директор.
«Зараз ми закладаємо основу для поставок на перші ринки», – сказав він
Перші культивовані продукти стартапу, включаючи рибні палички та тефтелі, мають схожі смакові, поживні характеристики та готуються як звичайна риба.
BLUU Seafood уже подала заявку та очікує отримати схвалення на культивовану рибу в Сінгапурі на початку 2025 року.
Загальна сума інвестицій у компанію становить 23 млн євро
Зазначимо, наразі 156 компаній по всьому світу досліджують і інвестують у м’ясо та рибу з клітинних культур. Зокрема, рибу інноваційним способом вирощують Wanda Fish, EFISHient Protein і Forsea з Ізраїлю; сінгапурська Umami Bioworks (яка нещодавно оголосила про злиття з Shiok Meats), американські стартапи BlueNalu, Wildtype і Atlantic Fish; китайська Avant Meats та інші.
Джерела: BLUU Seafood, Vegconomist