Як свідчить останнє дослідження ResearchAndMarkets, кількість стартапів у цьому сегменті зростає кожен рік.
Зараз у світі налічується 99 компаній, які розробляють компоненти, послуги та кінцеву продукцію у сфері культивування м’яса. Для порівняння, у 2016 році їх було лише чотири.
Крім того, майже 40 наукових організацій висловили готовність забезпечувати виробничі підприємства ресурсами та надавати всіляку підтримку цьому процесу.
Культивоване м’ясо вперше дебютувало у меню сінгапурського ресторану у 2020-му. Тоді свою інноваційну курятину місцевим споживачам запропонувала компанія Eat Just, яка минулого року також отримала дозвіл на продаж такого м’яса у США.
За ці роки потік капіталу у галузь значно зріс і зараз оцінюється аналітиками на рівні $1 млрд
Основні інвестиції включають вливання продуктового гіганта Cargill у Memphis Meats і Aleph Farms, а також інвестиції Tyson Foods Venture Fund у Memphis Meats і Future Meat Technologies. Не відстають від глобальних компаній і приватні інвестори. Наприклад, мільярдери Білл Гейтс і Річард Бренсон також об’єдналися з Tyson Foods, DFJ, Atomico і Cargill, щоб інвестувати в стартап Memphis Meats у Кремнієвій долині. Нова компанія прославилася тим, що виготовила в лабораторії шляхом клітинного розмноження перші у світі фрикадельки із яловичини.
Інше відоме ім’я серед тих, хто фінансує культивоване м’ясо – доктор Рік Клауснер, який є головним інвестором нідерландської компанії Meatable. Він є колишнім директором Національного інституту раку США і колишнім виконавчим директором Global Health у Фонді Білла та Мелінди Гейтс.
У культивування м’яса інвестують уряди США та ЄС, а Китай навіть підписав угоду на $300 млн, за якою купуватиме лабораторне м’ясо, виготовлене в Ізраїлі.