Щонайменше дві компанії, які входять до десятки лідерів рейтингу, фінансуються мільярдером Біллом Гейтсом
Першим у глобальному рейтингу є Nature’s Fynd – чиказький харчовий технологічний стартап, який вирощує поживний білок нетваринного походження під назвою Fy™. Інгредієнт народився в результаті дослідження, проведеного для NASA щодо штаму грибка, знайденого в гейзерах Єллоустонського національного парку, під назвою Fusarium strain flavolapis.
У січні минулого року Nature’s Fynd представив перші у світі йогурти на основі грибків, а до цього випустив вершкові сири й “вулканічне” м’ясо, які продають в американських мережах Sprouts and Whole Foods.
Стартап підтримує потужний пул інвесторів, включаючи Джеффа Безоса, Білла Гейтса та Альберта Гора
Третє місце у FoodTech 500 завоювала Ÿnsect, яка є одним зі світових лідерів у виробництві натуральних білків із комах.
Компанія зі штаб-квартирою у Франції раніше залучила 155 млн євро фінансування, і, можливо, годуватиме інноваційними стравами жителів Європи. Принаймні, таку можливість уже отримали британці.
Meati Foods займає шосту позицію у рейтингу FoodTech 500 та є третім найінноваційнішим у світі стартапом, що займається виробництвом їжі.
Meati Foods – стартап колишньої виконавчої директорки Cargill і ветеранки сегменту альтернативного білку Ніколь Джонсон-Гоффман
Компанія уже доволі гучно заявила про себе на ринку альтернативної їжі. Зокрема, вона створила м’ясне філе з міцелію. Під час запуску передзамовлення на “курячі” їх розкупили менш ніж за 24 години.
Цільне м’ясо Meati з ферментованого міцелію структуроване як звичайні шматки тваринного аналога. Воно містить 18 г повноцінного білка та незначну кількість жиру.
Дев’ятий у рейтингу – Nobell Foods – ще один стартап, який фінансує інвестиційний підрозділ Білла Гейтса. Загальний обсяг фінансування стартапу перевищує $100 млн.
Компанія спеціалізується на “програмуванні” соєвих бобів для виробництва молочного білка – казеїну. З нього вже вдалося створити веганську моцарелу та сир чедер, які плавляться як справжній тваринний сир.
Закриває десятку лідерів FoodTech 500 німецький стартап PLANET A FOODS, який розробив процес бродіння, що перетворює побічні продукти на інгредієнти вищої цінності – пальмову олію та какао.
Як сировину Planet A використовує патоку (що є відходами від виробництва цукру). Патока живить олійний штам дріжджів, здатний виробляти, наприклад, еквівалент какао-масла.