ТОП-12 овочів і фруктів із низьким рівнем цукру для діабетиків

Іноді буває, що обід або вечеря ще попереду, а організму вже потрібне енергетичне підживлення. Тому важливо перекушувати між прийманнями їжі. Однак, при наявності захворювань, які вимагають контролювати рівень глюкози в крові (наприклад, інсулінорезистентність або переддіабетний стан), необхідно вибирати продукти, що не будуть викликати різких стрибків глюкози.

12 корисних фруктів й овочів для діабетиків

На щастя, існує багато фруктів та овочів, які допомагають контролювати рівень цукру в крові. Вони містять білки та вуглеводи, що багаті на клітковину. Таким чином, допомагають запобігти збільшенню глюкози в організмі.

Вашій увазі пропонується перелік корисних плодів для контролю рівня цукру.

  1. Гарбуз.
    Цей символ осені можна сміливо назвати справжньою скарбницею корисних речовин. Гарбуз – ідеальне джерело бета-каротину, який потім перетворюється на вітамін А в організмі. Також гарбуз містить велику кількість антиоксидантів, що захищають клітини від пошкодження вільними радикалами.
  2. Яблука та арахісове масло.
    Яблука є хорошим постачальником вуглеводів у вигляді фруктози. Занурення яблучних скибочок в арахісове масло додає білок, який контролює рівень глюкози в крові.
  3. Томати.
    Помідори містять багато антиоксидантів, які зміцнюють організм та запобігають розвиткові широкого спектра захворювань. Найважливішим з них є лікопен, який успішно використовується для зниження ризику прееклампсії (особливо через діабет).
  4. Апельсини.
    Апельсини – дані фрукти присутні в переліку Американської діабетичної асоціації, тому що вони мають знижений глікемічний індекс та величезну кількість клітковини.
  5. Шпинат та інші зелені овочі.
    Ці продукти – цінні джерела антиоксидантів, вітамінів та мінералів, фолієвої кислоти. Шпинат до того ж насичує організм немолочним кальцієм та клітковиною.
  6. Персики з домашнім сиром.
    Нежирний сир є головним постачальником білка, а в поєднанні з такими фруктами, як персики він забезпечує високе споживання клітковини та допомагає стабілізувати рівень цукру.
  7. Батат.
    Картопля у такому вигляді містить антиоксиданти, вітаміни А, С і В6, фолієву кислоту та харчові волокна. Клітковина дуже позитивно впливає на стан діабетиків.
  8. Лохина з йогуртом.
    Йогурт може бути прихованим джерелом цукру, якщо ви обираєте солодкий продукт з фруктами. Тому варто вживати саме грецький варіант, оскільки в ньому міститься мало цукру, що дозволяє підтримувати оптимальний рівень глюкози.
    Що стосується лохини, вона насичує організм антиоксиданти та клітковиною. Ця ягода має численні переваги для покращення здоров’я судин та серця, зниження кров’яного тиску. Також вона сприяє переробці глюкози.
  9. Квасоля та бобові.
    Бобові мають велике значення для діабетиків. Ці продукти мають високий рівень поживних речовин:
    -фолієву кислоту;
    -залізо;
    -кальцій;
    -цинк.
    Всі вони необхідні нашому організму. Харчові волокна в бобових контролюють функціонування травної системи, нормалізують рівень глюкози.
  10. Морквяні палички з хумусом.
    Хоча морква здається дуже солодкою, в ній мало крохмалю, тому вона не впливає на кількість цукру в крові. Нут містить білок і корисні жири, які уповільнюють всмоктування глюкози.
  11. Банани.
    Банани сприяють утворенню нових еритроцитів, антитіл і нейромедіаторів, які потрібні для регулювання концентрації цукру.
  12. Авокадо
    Авокадо – незамінне джерело корисних мононенасичених жирів. Фрукт відомий своїм низьким глікемічним індексом. Крім того, він успішно контролює рівень глюкози в крові та захищає від метаболічного синдрому.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Схожі теми

Американці створили порошкові натуральні соки, які поліпшують травлення

Американська MCB випустила на ринок FiberJuice — лінійку порошків фруктових соків, що містять чотири пребіотики: три харчових волокна (інулін,...

Ізраїльський стартап виготовлятиме спортивне харчування на основі білків грудного молока

Грудне молоко цінується за його імуностимулюючі властивості, протизапальну, зміцнюючу та лікувальну дію.Стартап встановив, що в грудному молоці міститься понад...

Український бренд розробив солодощі, які можна їсти на дієті

Батончики FIZI орієнтовані на широку аудиторію, яка прагне поєднати задоволення від солодощів із турботою про своє здоров'я, говорить Олександр. Батончики...

Стартап смажить популярні снеки із черв`яків та продає на вулицях

Харчова цінність інноваційних продуктів перевершує звичну м’ясну чи рослинну їжу. Снеки з комах містять багато білка, мінерали та вітаміни,...

Рік із Glovo: що і як замовляли користувачі у 2024 році 

У грудні 2024 року глобальний Glovo перетнув позначку в 1 мільярд замовлень з моменту заснування компанії майже 10 років...

Кока-Кола дарує 1,5 млн пляшок напою сім’ям, що опинилися в складних ситуаціях

Ініціатива спрямована на підтримку родин, що опинились у складних життєвих обставинах, багатодітних сімей, внутрішньо переміщених осіб, людей похилого віку,...

Які заклади харчування в Україні заробили найбільше і як змінилася галузь?

Аналітики YC.Market дослідили динаміку в сегменті ресторанних послуг в Україні та з’ясували, що чистий дохід ресторанного бізнесу в Україні...

«Молочний альянс» та Українська молочна компанія спільно з БФ «Управляй Майбутнім» передали молочну продукцію польовому госпіталю

Група компаній «Молочний альянс», Українська молочна компанія та БФ «Управляй Майбутнім» об'єднали зусилля для підтримки українських захисників, які перебувають на лікуванні у Головному...

Може вас зацікавити

В Європі чекають на початок продажів їжі з комах. Буде своє маркування

Стелла Кіріакідес, європейський комісар з охорони здоров’я та безпеки...

Danone у Північній Америці випустила рослинний йогурт для дітей

Як зазначають у компанії, йогурт Silk Kids Almondmilk Yogurt...

Запорізький виробник варить із кизилу дропси та фарширує ягоди анчоусами

Кизилові дропси виготовляють з кизилового та яблучного пюре з...

На впровадження штучного інтелекту у виробництво їжі можна отримати 4 млн грн

Мета USAID – підтримати інноваційну трансформацію та розвитку переробних...

Вибір редактора
В продовження теми