Тобто рослини можуть бути не лише найкращою основою дієти, але й допомагати у відмові від куріння, говорять дослідники з Аргентини.
Цитизин, отриманий із рослин, є природною алкалоїдною сполукою, яка міститься в насінні дерева золотого дощу. За словами лікарів, він може бути вдвічі ефективнішим у позбавленні від залежності від куріння. Ці ліки вже використовуються в Центральній і Східній Європі, а також в Азії, але вони ще не доступні широко по всьому світу.
Нове дослідження, опубліковане в журналі Addiction, демонструє, що учасники, які приймали цитизин, удвічі частіше кидали палити порівняно з групою плацебо.
Поряд із рослинним варіантом аргентинська група випробувала препарат під назвою вареніклін, а також традиційні пластирі та гумки для заміни нікотину.
«Цитизин підвищує шанси на успішну відмову від куріння більш ніж удвічі порівняно з плацебо та має щадний профіль безпеки», — підсумувала команда. За їх словами, «цитизин може бути більш ефективним, ніж замісна нікотинова терапія».
У рандомізованих контрольованих дослідженнях взяли участь майже 6000 пацієнтів
Провідний автор дослідження, доктор Омар Де Санті, вважає, що ця рослинна сполука може бути особливо корисною в бідніших країнах через її низьку вартість. Саме дерево – досить поширене, адже є гарним медоносом.
Підтримати загальне здоров’я того, хто відмовляється від куріння, можуть рослинні дієти.
Ще у 2021 році дослідники з Університету Глазго виявили, що вегетаріанці та вегани мають кращі показники біомаркерів порівняно з м’ясоїдами. Під біомаркерами вчені розуміють можливість хвороб, в тому числі хронічних.
Нагадаємо, володарі премії Оскар обіцяють дати мільйон євро амбасадору рослинного харчування.
Джерела: Addiction, The Green Queen