Пекарня – одна із трьох подібних, що лишилися в Україні.
Один із волонтерів розповідає, що під час Карибської кризи швейцарці готувалися до ядерної війни й для потреб своєї армії зробили близько 150 таких пекарень. В 90 роках понад сотню машин передали в Україну. Одну з них зараз вдалось розшукати у Бессарабії. Придбали, підготували і відразу пустили в роботу.
Мобільна пекарня стала частиною проєкту “Bake for Ukraine”. Це — міжнародний проєкт, співзасновницями якого є дві одеситки. Наразі проєкт підтримують волонтери з різних країн, а українські паляниці збирають донати закордоном.
Хліб у мобільній пекарні 60-х років також печуть за давнім рецептом. Тісто замішують на натуральній заквасці без додавання дріжджів, тож його процес заготівлі та вистоювання є тривалим.
Пекар починає місити тісто о шостій ранку
Він розповідає, що починали з 50 хлібин на день. Сьогодні випікають 60-62. Це великі об’єми, тож часто залучають бажаючих допомогти.
Далі буханці відправляють військовим, або незахищеним верствам населення, які потребують допомоги.
Олена Ворожейкіна, співзасновниця проєкту “Bake for Ukraine”, додає, що хліб з мобільної пекарні прямує також на захід в Бундестазі, щоб пригостити німецьких політиків та ще раз нагадати, як важливо продовжувати підтримувати Україну.
До слова, раніше в Україні з’явився інноваційний хліб, який може зберігатися місяцями.
Джерела: Bake for Ukraine, Суспільне