П’ять найкорисніших овочів для зміцнення імунітету

Імунна система кожної людини – це захисний бар’єр для організму, який знешкоджує будь-яку потенційну загрозу – інфекції, шкідливі мікроби, віруси, чужорідні мікроорганізми, що проникають всередину. Імунітет представляє собою надскладну ієрархію із більш ніж 10 видів клітин та 400 типів рецепторів. Його робота нерозривно пов’язана і регулюється нервовою системою, ендокринною та складається з основних та периферійних внутрішніх органів. Імунітет, як і весь людський організм, потребує регулярної підтримки, живлення і зміцнення.

Способи зміцнення імунітету

Ефективними методами для покращення імунітету є загартовування, здорове харчування, заняття спортом і різноманітні фізичні навантаження, дотримання правил гігієни. Детальніше розглянемо, що треба їсти, які продукти вживати у збільшеній кількості, щоб протистояти вірусам та хворобам.
Не новина, що людина – це те, що вона їсть. Тому в щоденний раціон як дорослих, так і дітей необхідно включати ті продукти рослинного і тваринного походження, які зміцнюють імунітет. І головне – їх треба вживати у сирому вигляді. Засвоєння термічно необроблених продуктів принесе найбільшу користь для організму.

Овочі, що покращують роботу імунної системи

Усі овочі корисні й мають набір певних вітамінів та мікроелементів.
Овочі, які займають п’ять найвищих позицій у списку найкорисніших продуктів.

  1. Червоний солодкий перець – невичерпне джерело вітаміну С. Тут його навіть більше, ніж в цитрусах. Крім того, болгарський перець багатий вітамінами групи В: В1, В2, В9, Р, РР та каротином. Не обрізайте перець навколо плодоніжки – там міститься найбільша концентрація корисних речовин.
  2. Часник – має незамінний для організму мікроелемент селен, нестача якого дуже відзначається на роботі імунної системи. Калій, кальцій, йод, фосфор, марганець, вітаміни групи В, С – великий список вітамінів. Для організму він надає бактерицидну та протигрибкову дію. Потрібно зважати, що його не слід споживати у надмірній кількості. Часник досить гострий, тому може пошкодити слизову оболонку шлунка та органів травлення.
  3. Помідори складаються з великої кількості каротиноїдів, містять вітаміни В, С та фолієву кислоту. Як і всі овочі червоного кольору, помідори багаті на клітковину, калій, фосфор, кальцій, цинк. Діють на організм як антиоксиданти.
  4. Морква – це овоч-рекордсмен за кількістю вітаміну А, який відповідає за зір. Морква збагачує наш організм вітамінами В, С, Е, К, магнієм, кальцієм, калієм, натрієм, цинком, залізом, глюкозою, фруктозою.
  5. Броколі. Недарма її вводять як перший прикорм для малюків. Вона містить клітковину, калій, марганець, йод, фолієву кислоту, вітаміни А, С. Броколі має в собі кальцію більше, ніж в молоці. Її регулярне вживання здатне покращити роботу серця, травної системи, нормалізує усі процеси росту і розвитку в організмі. Найкраще засвоюється організмом разом із жирами.

Потрібно пам’ятати, що найкориснішими будуть лише свіжі овочі, овочі гарної якості та ті, які зберігаються правильно. Овочі найкраще зберігати сухими й немитими у холодильнику. Для цього розраховані нижчі висувні піддони з температурою 8-10 градусів. При нижчій температурі овочі можуть псуватися. Не заповнюйте такі контейнери доверху – відсутність достатньої циркуляції повітря прискорить процеси гниття. Кожен вид овочів треба зберігати окремо один від одного. Часник краще зберігати у мішечках із тканини у кухонних коморах – він не любить занадто низької температури у холодильнику.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Схожі теми

Вчені виявили гриби, які знищують токсини у сидрі та варенні

Патулін (C7H6O4) — це шкідливий мікотоксин. Його продукують гриби, які зустрічаються в пошкоджених фруктах (яблука, груші, виноград тощо).Це відкриття...

Юкрейніан «Табаско». Гастрономічний стартапер з Закарпаття виготовляє чилі з чорнобривцями

Засновник гастрономічного стартапу Михайло Штефаньо розповідає, що ідея виникла зі спроби розвивати зелений туризм та дати відвідувачам щось унікальне...

Найбільший виробник шоколаду запустив відразу кілька рослинних морепродуктів

Продукти будуть доступні до замовлення через Інтернет та в магазинах у європейських країнах, включаючи Німеччину, Іспанію, Італію, Австрію, Польщу,...

Стає прозоріше: ЄС більше не вважає безпечною добавку, що робить жуйки непрозорими

«E171 — це барвник без харчової цінності», — говорить Каміль Перрен, старший співробітник Європейської групи споживачів BEUC.Барвник переважно використовується...

Лабораторію сенсорного аналізу МХП прийняли до Європейської мережі з сенсорного аналізу (ESN)

Лабораторія сенсорного аналізу Кулінарного центру МХП успішно пройшла процедуру вступу до Європейської мережі з сенсорного аналізу (ESN). Тож випробувальна...

Після 136 років виробництва м’яса ринковий гігант переходить на 100% рослинну їжу

Завершення виробництва м’ясної продукції відбудеться до кінця цього року, що відображає зростальний попит на більш екологічні та здорові харчові...

Може вас зацікавити

Українську «п’яну вишню» п’ють у 12 країнах. Скоро там з’являться і реберні

Співзасновник холдингу Андрій Худо зазначає, що розширення за межі...

Вода у кубі. Британці створили напої в мікрокубиках

Microdrink являють собою крихітні кубики без цукру на основі...

Вибір редактора
В продовження теми