Особливу увагу на розвитку ринку водоростей зосереджує ЄС.
Очікується, що європейський ринок морських водоростей до 2030 р. сягне 9 млрд євро
У 2022 р. Європейська комісія опублікувала план дій щодо збільшення виробництва морських водоростей та пошуку нових можливостей їх застосування.
Дослідницький проєкт, який отримав фінансування ЄС для розробки нових продуктів на основі морських водоростей, триватиме до 2026 року. Його очолює Олавур Грегерсен, співзасновник компанії Ocean Rainforest, яка з 2010 року є піонером у вирощуванні морських водоростей та зосереджує свою діяльність на Фарерських островах (є автономним районом Данії та знаходяться на півночі Атлантичного океану між Шотландією, Норвегією та Ісландією).
Зокрема, Грегерсен бачить великий невикористаний потенціал морської капусти, яка протягом століть була основною стравою азійської кухні.
Він хоче довести, що морську капусту можна вигідно вирощувати та переробляти на сучасному ринку. Проєкт Грегерсена розробляє 12 продуктів, починаючи від харчових інгредієнтів і кормових добавок до біодобавок і пакувальних матеріалів.
Це – клітковина та білок для харчових продуктів, бета-глюкани та фукоїдан у вигляді біодобавок, коферментований замінник м’яса з морських водоростей і ріпаку, “зелений” альгінат для текстурування їжі, мінеральні концентрати, біоактивні полісахариди для харчів та сполуки для гранульованої біоупаковки.
«Наша мета з Seamark — продемонструвати, що процес вирощування морських водоростей можна зробити більш ефективним, і показати, що в Європі існує великий ринок для цих продуктів», — сказав Грегерсен.
Нагадаємо, раніше іспанська компанія створила кошерну «чорну ікру» із водоростей.
Джерела: Ocean Rainforest, SeaMark, CORDIS EU, European Commission