Запатентований компанією відновлюваний матеріал під назвою MycoComposite виготовляється з міцелію (корені грибів), та деяких сільськогосподарських відходів, що інакше пішли б на звалище. Переважно міцелій змішують з подрібненими рослинними волокнами такими як кенаф, стебла конопель тощо.
Міцелій — це міцний, водостійкий матеріал, який також здатний повертатися в ґрунт у вигляді поживних речовин
Цей матеріал використовується в ряді галузей промисловості – від упаковки до ізоляції будівель. Крім того, міцелій дозволяє виготовляти продукти, які не є токсичними та не містять шкідливих хімікатів, на відміну від багатьох пластмас.
Тепер MycoComposite стане частиною Європейської відкритої патентної програми, яка спрямована на сприяння інноваціям у продуктах без пластику та поширенню таких розробок.
«Мета Ecovative завжди полягала в тому, щоб забезпечити «кирками та лопатами» нове покоління підприємств, які реалізують потенціал технології міцелію», – сказав Ебен Баєр, співзасновник і генеральний директор Ecovative.
За його словами, зростання попиту на екологічно чисті продукти та процеси створює величезні нові можливості не для того, щоб заново винаходити колесо, а для того, щоб змінити те, з чого воно складається.
Нагадаємо, раніше була створена упаковка з бамбуку та соломи, яка розкладається за 84 дні й повністю замінює пластик.
Джерела: Ecovative, BusinessWire