Два європейські проєкти з’ясували, як вирощувати м’ясо в космосі

Два дослідницькі проєкти у Великій Британії та Німеччині, що реалізуються за підтримки Європейського космічного агентства (ESA), отримали багатонадійні результати щодо можливостей виробництва лабораторного м’яса в космосі.

Команди складаються з німецької компанії Yuri та Reutlingen University, а також британських фірм Kayser Space, Cellular Agriculture і Campden BR.

культивоване м’ясо дасть можливість астронавтам виробляти свіжі та знайомі продукти харчування на місці

Як правило, упаковані матеріали мають термін придатності два роки, що робить їх непридатними для астронавтів, яким потрібна поживна їжа в довгострокових проєктах, пояснює інженер ESA Паоло Корраді. 

«Враховуючи обмеженість ресурсів у космосі, вирощування свіжої їжі на місці буде необхідним для підвищення стійкості та самодостатності місії. Також це забезпечило б психологічну підтримку екіпажу», — каже він.

Британська та німецька команди працювали незалежно один від одного і порівнювали наявні в космосі білкові альтернативи на основі рослин або водоростей з культивованим м’ясом з точки зору поживної цінності. Обидві команди придумали різні методи виробництва та технології біореакторів.

«Після аналізу обидві групи дійшли схожих висновків і припускають, що ідея виробництва культивованого м’яса в космосі не є надуманою і вимагає подальших досліджень», — говорить Корраді.

ESA додатково розробляє технологію, яка покращує біопроцеси та метаболічні ресурси на борту космічних кораблів, що може допомогти в проєкті з культивованого м’яса, додає також Крістель Пайл, інженер із життєзабезпечення ESA та член команди з виробництва культивованого м’яса.

«Ми створюємо наземні прототипи, щоб досліджувати, наприклад, системи замкнутого циклу, які відновлюють поживні речовини та переробляють метаболічні відходи. Це також можна застосувати до виробництва культивованого м’яса, щоб відновити живильне середовище, яке ми даємо клітинам», – говорить він.

Агентство додає, що попереду ще багато роботи, перш ніж астронавти зможуть їсти культивоване м’ясо. «Це те, що все ще перебуває в зародковому стані, тому ми запропонували дорожню карту, яка окреслює кроки, необхідні для розвитку необхідних технологій і заповнення поточних прогалин у знаннях», — зазначили в ESA.

Нагадаємо, раніше для космосу розробили ароматну їжу в інноваційному пакуванні. Також була пропозиція у якості білка для астронавтів використовувати тютюнових шкідників.

Джерела: ESA, The Green Queen

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Схожі теми

Вчені винайшли желатин із гороху, який перетворюється в гель і назад

Відкриття такої можливості відбулося випадково у 2022 році доктором Лінг’юнь Чен та її командою з Департаменту сільськогосподарських, продовольчих і...

Яйця із дріжджів та молоко без корів: Стартапи отримали рекордні інвестиції на нову їжу

За перші шість місяців 2024 року їм вдалося залучити понад €164 млн, що перевищує показник за весь 2023 рік,...

Ізраїльський виробник рослинної 3d-вирізки зібрав рекордне фінансування

Таким чином, загальне фінансування Redefine Meat тепер становить $180 млн.Варто відмітити, що це один з найбільших інвестиційних раундів серед...

Виробник чіпсів з канабісом з першої ж спроби отримав мільйони інвестицій

Початковий раунд пройшов під керівництвом Casa Verde Capital, компанії венчурного капіталу, яка зосереджена на індустрії канабісу.TSUMo Snacks пропонує широкий...

Nestlé планує інвестувати 9,5 млрд грн у 2025 році в модернізацію бізнесу в Україні

Компанія Nestlé має намір у 2025 році вкласти 8 млрд грн у розвиток своєї комерційної діяльності в Україні, зокрема...

Енергетик «Воля» від «Моршинська» запускає соціальну ініціативу на підтримку відновлення військових

Відтепер кожна гривня, отримана від продажу енергетика «Воля» зі смаком «Оригінальний», буде спрямована на відновлення українських захисників, які проходять...

ТМ «Яготинське» вперше презентує лінійку молочних шейків

Молочні шейки – це готове рішення для споживачів, які цінують якісні молочні продукти та шукають смачний перекус. Шейки створені...

Смарт-їжа: що це? Як технології впливають на наш раціон

Життя стає дедалі динамічнішим, а разом із ним змінюються й наші харчові звички. Якщо раніше приготувати вечерю означало витратити...

Може вас зацікавити

Трохи технологій і багато творчості: якими будуть успішні ресторани майбутнього

Мінімізація точок дотику у приміщенні між людьми вимагатиме трохи...

Ловля на личинок. У Європі дозволили вживати в їжу жовтого мучнистого черв’яка

Рішення базувалось на заявці, поданій французьким виробником комах Agronutris,...

Дві європейські країни побили рекорд у фінансуванні сектору клітинного м’яса

Зокрема, Данія оголосила про виділення приблизно $99,5 млн на...

Сінгапурська компанія розробила автоматизовані біореактори для вирощування лабораторного м’яса

Сінгапурська SingCell, заснована у 2020 році, розробила повністю автоматизовані...

Курка та риба з грибів — глобальний інкубатор “пригрів” у себе нові стартапи

Серед новачків на платформі — виробники першого в світі...

Вибір редактора
В продовження теми