ТОП-5 трендів харчування в найближчому майбутньому

spot_img

Тренди ми задаємо самі, і робимо це вже зараз. І називаємо трендами те, що не досягло промислових масштабів, та прекрасно розуміємо, що саме за цим наше майбутнє. Ми поступово відмовляємося від тваринного м’яса – веганів та вегетаріанців все більше – але і це ще далеко не все. До вашої уваги 5 трендів харчування, які, як показує сьогодення, мають великий потенціал у майбутньому.

Тренд №1: здоровий спосіб життя

Наразі спостерігається зацікавлення здоровим способом життя, і ця тенденція лише зростає. Невіддільна частина ЗСЖ – правильне і корисне харчування. Що сучасна індустрія пропонує нам? Це їжа для спортсменів, низькокалорійні продукти й загалом збільшення частини натуральних інгредієнтів в новинках харчових продуктах. Також ще одна тенденція – збільшення інтересу до пробіотиків та пребіотиків. Пробіотики – це живі мікробіологічні харчові добавки, які уражають шкідливі мікроорганізми, відновлюючи мікробний баланс кишківника. Пребіотики – це неперетравлювані компоненти їжі, які вибірково стимулюють ріст і/або активність захисної мікрофлори кишківника людини й поліпшують тим самим її здоров’я.

Тренд №2: вегетаріанство і веганство

Це не одне й те ж. Вегетаріанство – це система рослинного харчування, яка дозволяє певні продукти тваринного походження (яйця, молоко, наприклад), але виключає м’ясо, рибу та птицю. Веганство – це вид дієти, прихильники якої не їдять м’ясо тварин і будь-які продукти тваринного походження (молоко, яйця, мед, ікра тощо). Також веганство – це відмова від усього тваринного не лише в їжі, але й, наприклад, в одягу. Відмова від шкіряного взуття, хутряного одягу та ін.
І все це не є спеціальною дієтою, це досить самостійний напрямок в харчуванні. Що підтверджує розвиток харчової промисловості та новинки продуктів. Так, вже не є новинкою рослинне м’ясо, білок, отриманий з комах або рослин – і при цьому це не дуже дорого коштує. Скоріше навпаки, рослинна їжа доволі доступна. В найближчому майбутньому очікуємо ще більше їжі на рослинній основі!

Тренд №3: відмова від продуктів, що викликають алергію або нестерпність

Так, останнім часом споживачі все частіше відмовляються від цукру, надаючи перевагу замінникам. Виробники харчування та напоїв теж враховують таку тенденцію, що і відображається на складі їх продукції. Навіть PepsiCo відмовились від виробництва напоїв з високим вмістом цукру, сталось це ще у 2021 році.
Другий момент – безглютенова їжа, переважно це хлібобулочні вироби, і молоко без лактози, нестерпність якої спостерігається у великої кількості людей. Так, якщо ви полюбляєте каву з молоком, то зовсім “безболісно” можете перейти на каву, наприклад, з гречаним або мигдальним молоком – це не тільки корисно, а й смачно.

Тренд №4: інтуїтивне харчування

Справжнім сплеском інтуїтивного харчування (IX) став час карантину, викликаного коронавірусом. Але вперше така концепція, як альтернатива дієтам, була створена ще в 1995 році. Вона засновується на тому, що наше тіло саме підказує нам, що і коли потрібно їсти. Тобто, головне – позбутися “продовольчого поліціянта”, який у нас в голові дорікає нам за зайвий з’їдений шматок торта. Інтуїтивне харчування – це повна довіра до себе, до свого глузду, а не дієтам і рекламам. А дослідження підтверджують, що ІХ сприяє гарному самопочуттю, нормалізації ваги, підвищенню рівня хорошого холестерину та ще багато позитивного – наприклад, упевненість у собі.

Тренд №5: безвідходна кулінарія

Уявіть собі, що близько третини усіх продуктів, які виготовляються, йдуть у смітник. Або, як мінімум, не використовуються за призначенням. Людство почало щось розуміти – що це неправильно – і таким чином з’явився підхід, гасло якого “На кухні не викидаємо нічого”. У багатьох країнах прогресивного світу можна зайти в ресторан і замовити страву, приготовану з… відходів. Але не лякайтесь – в руках майстрів-кулінарів навіть очистки картоплі можуть стати інгредієнтом смачної страви. Чи можна це втілювати в домашніх умовах? Так, без сумнівів. Найпростіше, з чого можна почати – це сухофрукти, які залишилися після випитого узвару. За допомогою блендера ви перетворюєте їх у матеріал для оладків – кілька хвилин у духовці, і запашна випічка готова!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Схожі теми

Лабораторне м’ясо стане пріоритетом у продовольчій системі США — уряд виділяє $1 млрд

Заява Aleph Farms з’явилася відразу після того, як адміністрація США зобов’язалася виділити $1 млрд на зниження цін на м’ясо...

Компанія австралійського серфера робить з цукрової тростини та коноплі взуття

Взуття створене з відновлювального цукрової тростини, каучуку Hevea, натуральної коноплі та TENCEL Lyocell. Всі ці матеріали мають низький вуглецевий...

Грибні омари, равіолі та бекон: стартап запозичив ідею з японською кухні

Замовлення продукту доступне на сайті компанії, і, за словами засновниці Кімберлі Ле, він швидко розпродається.Ті, хто уже спробував, говорять,...

На Львівщині роблять печиво, що покращує настрій, знімає стрес та підтримує мозок

Засновником і натхненником створення здорового печива є Руслана Римарська. Ідея виникла після того, як її сім’я потребувала безглютенової дієти,...

Стартап вирощує незвичайне «м’ясо» для котлет на овочевих шкірках

Це – новий тип білка, який слугує альтернативою як м'ясу, так і рослинним продуктам, при цьому має текстуру, яка...

Задля довіри споживачів: нова фабрика 3D-друку м’яса демонструватиме процес наживо

Відвідувачі матимуть змогу побачити кожен етап створення продукту: від початку виробництва до етапу пакування, а також взяти участь у...

Може вас зацікавити

Британці винайшли фермент, що перетворює з’їдені солодощі на здорову їжу

Продукт розроблений для ринку США і очікувано з’явиться там...

Американський стартап розробив «грибне м’ясо», яке можна буде купити уже в 2022 році

Компанія Meati розробила цільне м'ясо з ферментованого міцелію, структуроване...

Вибір редактора
В продовження теми