Вчені запрограмували їжу танцювати на тарілці за допомогою струму

Вчені факультуту інформаційних технологій Університету Монаш (Австралія) розробили та запрограмували систему “танцювальних делікатесів”. Вона складається із їжі та соусів, які рухаються на тарілці по пластині з електродами.

Нове дослідження має на меті надати ігровий та інтерактивний кулінарний досвід для відвідувачів ресторанів та самих шеф-кухарів, а також заохотити дослідників і дизайнерів до створення нового майбутнього «взаємодії людини та їжі».

Вчені розробили пластину, яка використовує технологію “електрозмочування діелектрика” для виконання точних операцій руху крапель води – у даному випадку соусів. Електрична напруга змушує краплі рухатися до заряджених електродів, і це виглядає надзвичайно.

Їжа рухається лише на “діелектричній поверхні, прикріпленій до посуду”, зі швидкістю, яка залежить від інгредієнтів, товщини рідкої їжі та програмного забезпечення.

“Завдяки сучасним комп’ютерним технологіям ми спостерігаємо захоплюючі зміни в тому, як ми готуємо, подаємо та їмо їжу”, – говорить Цзялін Денг, дослідник дизайну взаємодії з їжею та провідний автор наукового проєкту.

Щоб реалізувати проєкт, команда рік працювала з професійними шеф-кухарями та харчовими експертами.

«Наразі ми втілили в життя дві нові страви: «Інь і Янь», страву з контрастними чорними та білими соусами, які передають суть балансу між протиборчими силами, і «Смаковий балет» з хореографічним поєднанням смаків», — каже Ден.

На його думку, подібна інновація може підтримати індустрію гостинності в наданні унікальних страв своїм клієнтам, пропонуючи те, що неможливо доставити додому.

Це надзвичайно: шеф-кухарі визначають місця розташування їжі, а далі блюдо програмують кадр за кадром, подібно до анімації.

Нагадаємо, раніше вчені винайшли желатин із гороху, який перетворюється в гель і назад.

Джерела: The ACM Digital Library, Food Ingredients First

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Схожі теми

Пірнути за обідом. ТОП-5 переваг морських овочів як їжі майбутнього

Ресторани, заклади громадського харчування та магазини спеціалізованої здорової їжі проявляють великий інтерес до морських овочів, оскільки споживачі усвідомили їх...

Голландці зібрали 1,2 млн євро на виробництво риб’ячого жиру без риби

Вливання капіталу було здійснене через інвестиційну платформу DuurzaamInvesteren.Останній раунд краудфандингу успішно закрили протягом трьох тижнів за участі приватних інвесторів.На...

Молочага — з гриба-паразита створили новий вид рослинного молока, яке захищає від стресу

Черговим фісташковим чи ячмінним «молоком» уже нікого не здивуєш, тому стартапи йдуть далі. Як, приміром, Blume, який розраховує активізувати...

Zero waste lifestyle: що таке “нуль відходів”? Філософія безвідходного тренду

Останнім часом все частіше можна почути такий вираз, як zero waste lifestyle. Що він означає та чи вартий цей...

Danone поїть українців інноваційним молоком із вівса, кукурудзи та лісових горіхів

Українські споживачі уже можуть знайти широкий асортимент напоїв і йогуртів Alpro, включно з мигдальним молоком (із додаванням цукру та...

Харків’яни смажать альтернативну каву — із жолудів

До переїзду в село у 2020 році Максим встановлював у Харкові маркізи та тенти, а Ольга працювала шеф-кухаркою у...

Може вас зацікавити

Pepsi поєднала кетчуп з колою, щоб створити ідеальну приправу для хот-догів

Pepsi Colachup (колачуп, що є поєднанням слів кола і...

Не гудуть. ТОП-10 компаній, які планують нажитися на їстівних хробаках та цвіркунах

BUG смажить сушені цвіркуниПіонер у світі розробки рецептур продуктів...

Вибір редактора
В продовження теми