Нове дослідження має на меті надати ігровий та інтерактивний кулінарний досвід для відвідувачів ресторанів та самих шеф-кухарів, а також заохотити дослідників і дизайнерів до створення нового майбутнього «взаємодії людини та їжі».
Вчені розробили пластину, яка використовує технологію “електрозмочування діелектрика” для виконання точних операцій руху крапель води – у даному випадку соусів. Електрична напруга змушує краплі рухатися до заряджених електродів, і це виглядає надзвичайно.
Їжа рухається лише на “діелектричній поверхні, прикріпленій до посуду”, зі швидкістю, яка залежить від інгредієнтів, товщини рідкої їжі та програмного забезпечення.
“Завдяки сучасним комп’ютерним технологіям ми спостерігаємо захоплюючі зміни в тому, як ми готуємо, подаємо та їмо їжу”, – говорить Цзялін Денг, дослідник дизайну взаємодії з їжею та провідний автор наукового проєкту.
Щоб реалізувати проєкт, команда рік працювала з професійними шеф-кухарями та харчовими експертами.
«Наразі ми втілили в життя дві нові страви: «Інь і Янь», страву з контрастними чорними та білими соусами, які передають суть балансу між протиборчими силами, і «Смаковий балет» з хореографічним поєднанням смаків», — каже Ден.
На його думку, подібна інновація може підтримати індустрію гостинності в наданні унікальних страв своїм клієнтам, пропонуючи те, що неможливо доставити додому.
Це надзвичайно: шеф-кухарі визначають місця розташування їжі, а далі блюдо програмують кадр за кадром, подібно до анімації.
Нагадаємо, раніше вчені винайшли желатин із гороху, який перетворюється в гель і назад.