Це як ніколи доречно, адже споживачі самі шукають на полицях більш здорову, натуральну та екологічно чисту їжу.
Тенденція змушує виробників неухильно відмовлятися від використання синтетичних барвників та експериментувати зі стабільними кольорами, отриманими із природних джерел.
“Необхідність заміни штучних барвників, які пов’язують з проблемами зі здоров’ям, та вимога галузі щодо рентабельних і високоякісних натуральних замінників робить цей простір особливо цікавим”, – говорить Халім Джубран, співзасновник і генеральний директор Phytolon.
За його словами, кількість пропозицій сучасних натуральних харчових барвників на ринку дуже обмежена порівняно зі штучними інгредієнтами.
Отриману грошову ін’єкцію Phytolon використає для виведення на ринок власної розробки
Однак суму інвестицій в компанії не називають.
Phytolon використовує технологію бродіння, де за допомогою пекарських дріжджів Saccharomyces cerevisiae отримує яскраві пігменти. У природі вони зустрічаються в різних класах рослин, таких як буряк, плоди кактуса, плоди дракона тощо.
Окрім класичного застосування такі барвники можуть згодитися виробникам рослинного м’яса, замінників молочних продуктів тощо.
Наприклад, природні коричневі та червоні барвники м’яса рослинного походження можуть допомогти відтворити автентичний перехід кольору від червоного до коричневого під час приготування. А у напоях рослинного походження природні зігріваючі ванільні та яєчні відтінки з горіхово-коричневими кольорами можуть допомогти приховати крейдяний або сірий вигляд початкового продукту.
Нагадаємо, аргентинський стартап робить яскраві барвники з ниткоподібних грибів. Раніше для цього мололи комах.