Чай та кава відомі як джерела антиоксидантів, нерозчинної клітковини, незамінних амінокислот, цукру з низьким глікемічним показником, калію та кальцію.
Однак традиційний процес заварювання часто лишає цінні сполуки у відпрацьованому чайному листі чи кавовій гущі, і лише частина з них потрапляє до чашки.
Щоб отримати користь з відходів, команда вчених ретельно промила і висушила використане чайне листя та кавову гущу. Далі їх подрібнили і додали до тіста у масовій частці 1%, 2% та 3%.
Тістечка продемонстрували підвищену концентрацію поживних речовин та поліпшену антиоксидатну дію.
Також вони показали підвищену стабільність при зберіганні. Після 14 днів розвиток мікробів у випічці відбувався значно повільніше, порівняно з контрольним зразком.
Вироби з незначним додаванням кавового та чайного порошку вичвилися смачнішими
Однак тістечка з надто високою концентрацією нового інгредієнту втрачали свою споживчу привабливість через зміну кольору.
Використання відпрацьованої кавової гущі як харчового інгредієнта в інноваційних хлібобулочних виробах може не тільки покращити поживність і смак, але й знизити ризик хронічних захворювань, таких як ожиріння та діабет, говорять автори проєкту. Окрім тістечок порошок можна додавати до шейків, печива та інших продуктів.
Нагадаємо, раніше вчені розробили із кавової гущі на 30% міцніший бетон.