Винороб та власник Biologist Ігор Петренко понад 4 роки займається вивченням біодинамічного підходу та має виноградники у Лісниках та Нових Безрадичах у Київській та Одеській областях відповідно.
Принципи біодинаміки стверджують, що все живе збалансоване не лише на землі, а у космосі
Біодинамічний підхід стартує від вирощування винограду. У цьому процесі використовують біодинамічні препарати, які виробляють з рослинної й тваринної сировини, коров’ячого гною, мінералів. Всі агрономічні операції – сівбу, полив, підживлення тощо – узгоджують із космічними ритмами, залежно від Сонця, Місяця та інших планет і зірок.
“В основі біодинаміки лежить глибинне бачення сутності живого і неживого. Цей підхід заснований австрійським філософом Рудольфом Штайнером”, – говорить засновник компанії.
Biologist мінімально використовує сірку та інші препарати для боротьби с оксидацією виноградного соку та вина. Ферментація виноградного соку теж проходить природним чином, у дубових бочках.
Для більшості вин проводять довгу мацерацію (6-10 днів) з додаванням підсушених гребенів.
Спонтанне бродіння відбувається в таких винах як, Піно Нуар, Мерло, Одеський Чорний, Ркацителі, Шардоне, Аліготе.
95% вин Biologist не проходять фільтрацію
Ще однією особливістю є використання диких дріжджів, які містяться на шкірці фруктів та ягід.
Спонтанне бродіння виникає, коли охолоджений сік винограду підійматися в температурі, приблизно 14-15 градусів, пояснюють в компанії.
Дикі дріжджі надають вину характер ґрунту, дають відчути яскраві властивості сорту.
Кількість вин на виноробні – обмежена, що підкреслює їх унікальність. На кожній пляшці вказується її унікальний номер.
Нагадаємо, у с. Рудківці (Хмельницька область) крафтова виноробня Kalyus Winery створює авторські вина із найдавніших сортів винограду.