Це стало першою та ключовою точкою дотику релігійних дієтичних стандартів і передових харчових технологій у промисловості культивованого м’яса.
Успішне отримання кошерної сертифікації може прокласти шлях і до інших релігійних сертифікатів, наприклад, халяль.
Зараз OU та ізраїльський стартап з культивування м’яса Super Meat працюють разом, щоб створити перелік чітких вказівок для всього ланцюжка постачання та процесу виробництва на основі суворого єврейського закону та наукових оглядів.
Оснат Шоцак, віцепрезидент із розвитку бізнесу в Super Meat, говорить, що відповідність релігійним стандартам є важливою для нових продуктів харчування з кількох причин.
«Завдяки дотриманню релігійних дієтичних рекомендацій інноваційні продукти можуть бути інклюзивними та доступними для широкого кола людей», – пояснює вона.
Це розширює охоплення ринку продуктів на основі клітин, адже значна частина населення світу дотримується релігійних правил харчування
Іншою причиною є довіра та безпека. «Релігійних законів про дієту дотримувалися століттями, і вони глибоко вкорінилися у віруваннях і практиках багатьох людей. Дотримання цих стандартів може забезпечити споживачів додатковим рівнем довіри, особливо до нових продуктів», – пояснює віцепрезидент Super Meat.
Ну і звісно, їжа – це «універсальна мова, яка долає бар’єри та зближує спільноти».
До слова, не всі релігії поки що сприймають культивоване м’ясо.Наприклад, у 2021 році панівна ісламська влада Індонезії продиктувала, що лабораторне м’ясо є харамом і тому заборонено для майже 230 мільйонів мусульман країни.
Однак, Super Meat прийняв уже дві рабинські делегації для процесу затвердження OU. Серед делегацій були провідні галахічні судді та вчені Ізраїлю, сучасні арбітри єврейського права.
Нагадаємо, раніше newfood.ua повідомляв, що культивоване м’ясо схвалять у Європі щонайменше за три роки. Тим часом інноваційний продукт уже продається у Сингапурі та США, навіть з доставкою додому.