Згідно галузевого прогнозу, попит на горіхи макадамії зросте з $1,45 млрд у 2023 році до $2,43 млрд у 2028 році.
Стимулом для зростання є збільшення інтересу споживачів до білків рослинного походження
Відомі своєю насиченою кремовою консистенцією, горіхи є універсальними та використовуються у всьому – від випічки до пікантних соусів чи косметики. З макадамії роблять навіть молоко.
Єдиними перешкодами є обмежена пропозиція та висока вартість горіхів. Проте кількість ферм, які займаються вирощуванням макадамії останнім часом зростає в геометричній прогресії.
Іпек Ердоган-Трінкаус, комерційний директор Milkadamia, що забезпечує сировиною виробника молока з макадамії Jindilli Beverages, очікує потужного розвитку промисловості в наступні десятиліття.
«Галузь розширюється за рахунок нових гравців та великої кількості запасів після пандемії. Тож горіхи можуть стати доступнішими для нової аудиторії з точки зору географії та нижчих цін», — вважає вона.
Саджанець макадамії дає перші горіхи через 4-5 років
Бен Фабер, відповідальний радник з питань ферм Університету Каліфорнійського кооперативу, додає, що нові перспективи для макадамії несе збільшення попиту на суперпродукти, здорові закуски та рослинні джерела білка. На його думку, разом зі збільшенням доступності горіхів на сегмент макадамії чекає багато інновацій та поява нових продуктів.
Багато споживачів уже зараз вважають молоко макадаміє ідеальним для кави завдяки його м’якому смаку та вершковості. А “здорові жири” у складі горіхів дуже насичують.
Нагадаємо, інноваційний шоколад для веганів містить горіхи замість масла, цикорій та дуже багато фруктів.
Джерела: Mordor Intelligence, Food Dive