Род Льюїс, генеральний директор компанії, говорить, що разом з бізнес-партнером вони виявили високий рівень харчових відходів під час подорожі країною.
Наприклад, в одному районі Квінсленда 60% врожаю цитрусових, таких як мандарини, апельсини та лимони, фермери просто викинули, тоді як «інші люди голодують, а ціни на їжу невпинно зростають».
ООН оцінює щорічні світові втрати продукції сільського господарства у 2,5 млн т
В Австралії, за словами Льюїса, щороку викидається 7,3 млн т їжі.
«Якщо ми зможемо використати все, що було викинуто, то збережемо поточний рівень викидів вуглецю, але отримаємо набагато більше, щоб прогодувати людей», — підкреслює Льюїс.
Зараз компанія використовує для переробки на поживні інгредієнти марну цукрову тростину, виноград, цитрусові та багато іншого. Особливий інтерес викликає саме тростина.
«Цукрова тростина складається приблизно на 15% з харчових волокон, на 15% з цукру, а решта – вода. З їстівних частин викидається половина або більше», – каже гендиректор Extracta.
Extracta використовує цукрову тростину для створення харчових волокон і продуктів для діабету.
Виноградні відходи (насіння, шкірка та стебла), а також апельсини та апельсинова шкірка, яка залишається від виробництва соку, тощо перетворєються на інші корисні інгредієнти, як то наприклад, харчові волокна чи пектин. До слова, останній вже готують на експорт в США.
Далі компанія планує взятися за залишки бананів, ананасів, персикові та абрикосові кісточки. Деякі отримані інгредієнти, за словами Льюїса, далі зможуть використовуватися в пекарнях та зооіндустрії.
Часом застосування можуть бути дуже незвичними. Наприклад, розробники уже виявили, що цукрова тростина значно покращує вихід тіста для випічки. Тісто добре розширюється, тому що краще утримує воду.
Нагадаємо, раніше newfood.ua повідомляв, що дизайнерка з Іспанії перетворює харчові відходи на засоби по догляду за шкірою, а із кавової гущі вчені створили на 30% міцніший бетон.