Згідно з умовами грантової програми, підприємства можуть отримати грант до 8 млн грн на розвиток бізнесу. Ці кошти вони повинні використати на посилення та модернізацію виробничих потужностей, нарощування обсягів виробництва та підвищення конкурентоспроможності продукції.
Обов’язковою умовою є створення до 25 нових робочих місць
В Уряді вважають, що бізнес має виробляти більше готової продукції з високою часткою доданої вартості та хорошої якості – як для внутрішнього ринку, так і на експорт.
Окрім того, інвестиції в переробку – це нові робочі місця, збільшення податкових надходжень до бюджету та валютної виручки.
За рік дії грантової програми «єРобота» рішення про надання такої підтримки було ухвалено для 485 підприємств на загальну суму 2,6 млрд грн. Створено понад 6 тис. нових робочих місць.
Один із таких грантів раніше отримало хлібопекарське підприємство Chanta.
“До повномасштабного вторгнення хлібзавод Chanta був одним із найсучасніших в регіоні. Тут виготовляли заморожене тісто та круасани. Втім через російську агресію завод зазнав серйозних збитків. Російський обстріл практично зруйнував підприємство, знищивши високотехнологічне обладнання”, – розповідає Юлія Свириденко, перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки України.
За грантовою програмою, завод отримав 8 млн грн фінансування для відновлення виробництва. Кошти підуть на закупку холодильного та морозильного обладнання.
Повне відновлення виробництва очікується навесні 2024 року
Нагадаємо, Український фонд стартапів також запустив Велику грантову хвилю для українських підприємців за допомогою коштів уряду Німеччини. Згідно з програмою, планується профінансувати 30 малих і середніх підприємств на загальну суму 750 000 євро.