У період 2023-2029 рр. темпи приросту ринку складатимуть 7,6% щорічно, свідчить новий звіт ResearchAndMarkets.
До 2029 року у світі виготовлятиметься 23 185 тонн протеїну із грибків. В основному це екстракт високобілкового мікрогриба Fusarium venenatum, інших грибків та дріжджовий екстракт.
Зростання сегмента, зокрема, стимулюється впровадженням найширшого застосування дріжджового екстракту в харчовій промисловості. Особливо, в азійсько-тихоокеанському регіоні, на Близькому Сході та Африці.
Крім того, харчовий білок із дріжджів стає сировиною для отримання різних продуктів з доданою вартістю. Приміром, із них створюють замінники м’яса. Перепрограмувавши ДНК дріжджів, каліфорнійська компанія навіть створила із них яєчний білок, ідентичний курячому. Німецькі вчені за допомогою дріжджів перетворюють побічні продукти на замінники пальмової олії та какао. А канадська компанія навіть створила із мікроорганізмів їстівні штрих-коди.
Грибковий білок застосовується все ширше завдяки його користі для здоров’я людини. Він не містить холестерину, а також має поживний склад і гарний харчовий профіль, тож забезпечує добре насичення організму. Ще більше підвищує попит на інноваційний інгредієнт потреба у створенні замінників м’яса тварин та молочних продуктів.
Джерело: ResearchAndMarkets