Ініціатива дає можливість учасникам та учасницям бойових дій, а також їх подружжям отримати фінансову підтримку для розвитку свого бізнесу або масштабування існуючого, в тому числі бізнесу з виробництва харчових продуктів.
Гранти можна використовувати на оплату оренди, закупівлю сировини, обладнання, матеріалів, ліцензійного програмного забезпечення та реклами. Програма надає три види грантів залежно від потреб бізнесу:
- Гранти до 250 тис. грн – виключно для ветеранів.
- Гранти до 500 тис. грн – як для ветеранів, так і для подружжя учасників бойових дій.
- Гранти до 1 млн грн можуть отримати лише ветерани, які працюють як фізичні особи-підприємці протягом не менше ніж 3 років.
У разі отримання гранту у розмірі 500 тис. або 1 млн грн необхідно забезпечити співфінансування, де держава покриває 70% вартості проєкту, а отримувач – решту 30%.
Однією з обов’язкових умов надання гранту є створення від 1 до 4 робочих місць залежно від типу підтримки. Уряд очікує, що переважна більшість працівників таких підприємств будуть побратими ветеранів.
Рішення про надання гранту буде прийматися Державним центром зайнятості після отримання інформації від Ощадбанку та перевірки репутації та достовірності даних у заяві. Також регіональний центр зайнятості проведе співбесіду з отримувачем, результат якої також буде враховано при прийнятті рішення.
Отримувачі грантів матимуть можливість пройти безкоштовне навчання з підприємництва та отримати консультації в регіональних центрах зайнятості.
Для участі у програмі єРобота необхідно заповнити заяву та завантажити бізнес-план на порталі Дія.
Нагадаємо, на впровадження штучного інтелекту у виробництво їжі можна отримати до 4 млн грн.