ТОП-33 цікавих фактів про харчові продукти

Пропонуємо до вашої уваги цікаві факти про звичайні повсякденні та делікатесні продукти. Впевнені, вам буде цікаво, і на деякі з них ви поглянете під новим кутом. Якщо це так – залиште коментар під цим матеріалом, нам цікава ваша думка.

Фісташки – це фрукти

Саме так, фрукти, а не горіхи. Фісташка – це кістянка (лат. drúpa), така ж, наприклад, як персик або абрикос. Вона росте на дереві, і в період дозрівання її оболонка тріскається – так ми бачимо сам плід, який і вживаємо в їжу.

Інжир – це квітка

Так, солодкий інжир не є фруктом, це рослина роду фікус. Сам плід є квіткою, всередині якої знаходиться багато дрібного насіння таких само квіток.

Мед має найдовший термін зберігання

Серед усіх відомих людству харчових продуктів саме мед є рекордсменом – йому нічого не станеться й через 100 років. На додаток, вчені стверджують, що за певних умов мед може зберігатися до 3000 років. Він втратить, можливо, консистенцію і смакові властивості, але все ще буде придатний в їжу.

Устриці – найкращий афродизіак

Особливо сильно вони впливають на чоловіків, через те, що містять у великій кількості фосфор, магній, цинк, що стимулює вироблення тестостерону. 

Базилік відлякує комах

Комарі та інші москіти не переносять запаху лимонного базиліка – вони тікають від нього. Також аналогічно він діє на мурах і міль.

Раніше морква була фіолетовою

Це справді так. Звичного для нас помаранчевого кольору вона набула в результаті селекції. А її “попередник” – дика морква – мала саме фіолетове забарвлення.

Їсти яблучні кісточки не можна

Вони містять глікозид амигдалина, який під впливом ферментів трансформується в ціанистий водень. І якщо дорослій людині, щоб відчути себе погано, потрібно з’їсти приблизно пів склянки кісточок, то діти можуть отруїтися і невеликою порцією.

Яблука мають риб’ячі гени

Йдеться про деякі сорти зелених яблук з блискучою шкіркою. Саме для блиску в них вченими був введений ген риб родини лососевих.

Яблука як альтернатива каві

Якщо зранку ви не можете прокинутися без чашки кави, то ось вам ще один спосіб відчути себе бадьоро – просто з’їжте яблуко.

Фугу – найнебезпечніша риба у світі

Її вживають в їжу як делікатес, так. Але неправильно приготована отруйна риба фугу може призвести до смерті людини. Томі всі японські кухарі мають пройти ліцензування, якщо вони хочуть готувати страви з цієї риби. Ліцензію кухар отримує після того, як сам спробував власноруч приготовану фугу.

Від мускатного горіха можуть початися галюцинації

До такого ефекту може призвести вживання двох чайних ложок цієї спеції на добу. Вся справа в мірістицині – психоактивній речовині, яка є також в петрушці, наприклад. Але саме в мускатному горіхові її дуже багато.

Білий чи коричневий цукор? Без різниці

Це справді так. Якщо ви чуєте, що коричневий цукор корисніший за білий – це, скоріш за все, маркетинговий хід. За поживністю та шкодою/користю він однаковий.

Продукти стають все менш корисними

За останні 30-40 років вміст корисних речовин в продуктах значно впав. Адже виробники женуться не за збереженням користі, а за зменшенням собівартості.

Огірок = вода

Огірок приблизно на 95-98% складається із води. Це самий “водянистий” овоч серед усіх.

Шоколад нормалізує тиск

Це чудовий спосіб знизити артеріальний тиск. Кілька шоколадних цукерок цілком можуть повернути ваш тиск в норму. Також шоколад здатен покращити настрій.

Зернята гарбуза з часом стають кориснішими

Хай насіння трохи полежить – з часом воно лише “набирає” харчову та поживну цінність. Те саме відбувається і з насінням кабачків.

Морозиво – десерт королів

Довгий час рецепт морозива тримався в секреті. Французький король Карл I нагородив свого кухаря, який готував йому морозиво, довічною пенсією. Але взяв з того обіцянку, що він нікому не розкаже рецепт.

Кава = вино?

Саме так і вважали довгий час мусульмани: із-за стану психологічного збудження, яке дає кава, в середні віки напій був прирівняний до вина і його ледь не заборонили.

Картопля не завжди корисна

Корисні властивості цей продукт має лише у двох виглядах – варений або печений. В такому разі картопля виводить зайву воду з організму та сприяє зникненню целюліту.

Що об’єднує абрикос, авокадо і малину?

Саме ці три продукти очолюють топ-3 найкорисніших продуктів на планеті. До того ж – абрикос і малина зберігають свої корисні властивості не лише у свіжому вигляді.

Лимон корисний для травлення

Саме тому рекомендується пити воду з лимоном перед їжею. Також цей цитрус врятує вас від переїдання.

Борщ варили із борщівника

Саме від цієї рослини популярна українська страва й отримала назву – молоду зелень борщівника використовували для приготування борщу. На сьогоднішний день ця рослина вважається бур’яном.

Яблучний оцет корисний

Власне, мова йде про шкіру. Достатньо взяти одну чайну ложку натурального яблучного оцту, додати в склянку води й випити за годину до вживання їжі.

Користь жовтих овочів та фруктів

Чи знали ви, що овочі та фрукти, які мають жовте забарвлення – це чудові антидепресанти, розщеплюють жири та покращують обмін речовин?

Фіолетові продукти – запорука гарного сну

Всі продукти, які мають фіолетове забарвлення, допомагають позбутися безсоння і загалом заспокоюють нервову систему. В першу чергу, із-за високого вмісту вітаміну C. Те саме можна сказати й про продукти бордового кольору.

Маслини й оливки – це одне й те ж

От тільки маслини повинні довше висіти на дереві. А виробникам це не завжди вигідно. Тому вони іноді беруть зелені оливки, фарбують їх в чорний, і продають як маслини.

Кукурудза проти жиру та алкоголю

Цей продукт допомагає організму справлятися з наслідками вживання занадто жирної їжі та алкоголю. Кукурудза не втрачає свої властивості навіть після консервування.

Запах бекону збуджує апетит

Як і багато інших ароматів. Але найкраще з цим справляється бекон – тому саме його запах ви можете відчути на фудкортах, наприклад, або в ТРЦ. Цей запах може розпилятися спеціально для того, щоб змусити вас купити їжу.

Ківі, ананас, грейпфрут – що спільного?

Ці три продукти чи не найкраще “палять” зайвий жир. Хочете схуднути – додайте до раціону щось із цього переліку.

Цукерки винайшли стародавні єгиптяни

Сталось це понад 3000 років тому. Як інгредієнти використовувалися фініки та мед. А римляни додали до рецепту борошно та горіхи.

Прості овочі – запорука здоров’я

Капуста, морква, цибуля, буряк – це звичні для нас овочі, і саме регулярне їх вживання захищало наших предків від такої хвороби, як цинга. Якою, до речі, нерідко хворіли дворяни у 18 ст., адже у них на столі не було цих “простолюдинських” продуктів.

Сир – їжа крадіїв

Саме цей продукт найчастіше крадуть в супермаркетах! Також серед фаворитів магазинних злодіїв – солодощі, кава, алкоголь та ікра.

Гарячий чай допомагає пережити спеку

Це правда – чашка гарячого чаю в спекотний день знижує температуру шкіри на кілька градусів, що значно покращує самопочуття. Холодний чай, до речі, цієї властивості не має. 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Схожі теми

Діабетик створив фарш із спор грибів, щоб зробити свою дієту смачніше

Goodside Foods дебютує в сегменті безм’ясного фаршу, виготовленого з рослинного білка за допомогою ферментації. Незважаючи на те, що існує багато...

Виробник корму для тварин зібрав мільйони, щоб вирощувати м’ясо у лабораторії. Вклалися знаменитості.

У фінансуванні приймала участь група інвесторів, включаючи Марка Кубана, який власне й допоміг просунути концепцію веганського корму у 2020...

Собівартість культивованого м’яса упала до $4, наступна відмітка – $2

Ще в лютому компанія оголосила, що виробничі витрати на її розробку – курячу грудку «із пробірки» – склали €6,70...

NEWFOOD.UA та експерти обрали найкращі інноваційні харчові компанії

Редколегією першого українського видання про фудтек — NEWFOOD.UA — було складено long-list компаній-номінантів. Усього в список потрапило 140 українських...

Рік із Glovo: що і як замовляли користувачі у 2024 році 

У грудні 2024 року глобальний Glovo перетнув позначку в 1 мільярд замовлень з моменту заснування компанії майже 10 років...

Кока-Кола дарує 1,5 млн пляшок напою сім’ям, що опинилися в складних ситуаціях

Ініціатива спрямована на підтримку родин, що опинились у складних життєвих обставинах, багатодітних сімей, внутрішньо переміщених осіб, людей похилого віку,...

Які заклади харчування в Україні заробили найбільше і як змінилася галузь?

Аналітики YC.Market дослідили динаміку в сегменті ресторанних послуг в Україні та з’ясували, що чистий дохід ресторанного бізнесу в Україні...

«Молочний альянс» та Українська молочна компанія спільно з БФ «Управляй Майбутнім» передали молочну продукцію польовому госпіталю

Група компаній «Молочний альянс», Українська молочна компанія та БФ «Управляй Майбутнім» об'єднали зусилля для підтримки українських захисників, які перебувають на лікуванні у Головному...

Може вас зацікавити

ЄС виділить українським компаніям гранти на захист ідей унікальних продуктів

SME Fund – це ініціатива Європейської Комісії, яка реалізується...

Розробники створили інноваційні продукти зі складових, які використовувалися в аюрведі

Веганські суміші Toodaloo не містять ГМО, глютену, молочних продуктів,...

Японська компанія видалила з яєць білок, який викликає алергію

Це досягнення є важливим кроком у розвитку харчової індустрії,...

Nestlé інвестувала $0,2 млрд у нові лінії виробництва «безвідходної» кави

Згідно із заявою Nestlé, на місці вже розпочаті роботи...

У цьому році в магазинах Німеччини, Швейцарії та Австрії з’являться рослинні яйця із квасолі

Рослинний замінник яєць - це чудова альтернатива споживанню в...

Вибір редактора
В продовження теми