Глобальна співпраця буде спрямована на прогресуючий розвиток клітинного виробництва в Японії та Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.
Завдяки угоді японська JACA матиме розширений доступ до глобальної мережі клітинної промисловості.
Водночас APAC-SCA збільшить свою роль у управлінні регулятивним прогресом у Японії.
До слова, JACA уже працювала над створенням правил для виробництва та розповсюдження клітинних харчових продуктів, таких як культивоване м’ясо, яйця та молочні продукти по всій країні.
Минулого місяця вона зібрала близько 150 зацікавлених сторін з японського парламенту, а також урядовців Японії та з-за кордону, галузевих асоціацій, компаній-членів, академічних кіл та представників ЗМІ, щоб досягти консенсусу щодо необхідних заходів щодо вимог щодо безпеки харчових продуктів у секторі культивованих харчових продуктів.
«Японія має посилити свою глобальну присутність у харчовій сфері та сегменті клітинного сільського господарства», – заявив Мегумі Авігаїл Йошітомі, директор-представник JACA.
До слова, у лютому цього року прем’єр-міністр Японії Фуміо Кішіди заявив, що країна рухається до розвитку клітинної сільськогосподарської галузі, зосередженої на культивованому м’ясі та рибі, щоб допомогти зменшити вуглецевий слід.
Ба більше, за даними галузевого аналітичного центру GFI APAC, згідно тлумачення внутрішнього законодавства, в даний час у Японії можна продавати культивоване м’ясо.
Це відкриття дає Японії можливість стати світовим лідером у виробництві культивованого м’яса та привернути увагу міжнародних стартапів, стверджує GFI APAC
Водночас саме меморандум про взаєморозуміння допоможе просувати сектор вперед.
Нагадаємо, досі лише Продовольче агентство Сінгапуру схвалило продаж культивованого м’яса. Але минулого тижня два виробники культивованого м’яса, Eat Just і Upside Foods, оголосили, що отримали схвалення етикетки від USDA — це останній крок перед тим, як отримати дозвіл на початок виробництва та розповсюдження в США.