Засновник ChatGPT інвестує у виробництво лабораторного бекону з молекули РНК

Uncommon, біотехнологічний стартап у Кембриджі, який створює інноваційне екологічно чисте клітинне м’ясо, залучив $30 млн інвестицій.

Серед інвесторів – представник четвірки найбільших венчурних компаній Великобританії Balderton Capital, яка фінансує технологічні стартапи, а також Сем Альтман, співзасновник та CEO OpenAI, яка створила ChatGPT. До речі, для Альтмана це уже не перша інвестиція в Uncommon.

Новий приплив капіталу спонукатиме Uncommon до вдосконалення своїх пропозицій, збільшення виробництва та проходження процесу затвердження інноваційного м’яса регуляторами.

Раніше відома як Higher Steaks, Uncommon заявляє про готовність змінити світовий ринок свинини завдяки своєму новаторському підходу. Компанія використовує РНК-технології, які очікують на патент, для виробництва бекону та свинячої підчеревини з одного зразка тваринної клітини.

В основі інноваційної технології лежить РНК, молекула, яка “наказує” клітинам виробляти білок. Завдяки цьому компанія може створювати смачні м’ясні продукти, які можуть конкурувати з традиційними за ціною, без необхідності редагування генів.

«Як єдине культивоване м’ясо, створене за допомогою РНК-технологій, наша свинина матиме конкурентну перевагу, яка ймовірно допоможе нам стати найбільшою білковою компанією у світі», – заявила Бенджаміна Боллаг, засновник і генеральний директор Uncommon.

Мета Uncommon амбітна. До 2035 року компанія прагне утримувати п’ятивідсоткову частку світового ринку свинини за рахунок продукції з культивованого м’яса. 

Стратегія Uncommon передбачає залучення капіталу у зростаючу промисловість культивованого м’яса, вартість якої до 2040 року має сягнути $427 млрд. 

Завдяки вливанню нового капіталу Uncommon планує наростити виробництво на своєму пілотному заводі в Кембридзькому технопарку, розширити команду та зменшити собівартість виробництва.

Нагадаємо, раніше американський стартап Novel Farms представив першу в історії мармурову культивовану свинячу корейку.

Джерела: Uncommon, Green Queen

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Схожі теми

Веганська баранина потрапила в мішленівські ресторани та кращі стейк-хауси Європи

Розроблені харчовою технологічною компанією Redefine Meat, рослинні стейки подають у елітних ресторанах Німеччини, Нідерландів та Ізраїлю, а також у...

Новий бренд виготовляє косметику із українського меду. Інвестори — теж українці

Інгредієнтом для нового бренду став мед виробництва компанії Beehive, яку створив засновник інвестиційного холдингу EFI Group Ігор Ліскі.“Ми раді...

McDonald’s готує “тест-драйв” рослинних бургерів, розроблених з Beyond Meat

McPlant — це бургер з котлетою на рослинній основі, розроблений корпорацією спільно з гігантом альт-м’ясної промисловості Beyond Meat.Раніше цього...

«Електронний ніс» визначатиме свіжість м’яса без відкриття упаковки

У якості рецептора «електронного носа» виступає спеціальний штрих-код, які з’являються під час зберігання м'ясних продуктів, у процесі їхнього розпаду....

Стартап створив шкіру із відходів виробництва сидру. Із неї шитимуть брендові ранці

Beyond Leather Materials створює шкіру під назвою Leap, використовуючи яблучні відходи від європейського виробництва соку та сидру.  Альтернативна шкіра на...

У супермаркетах з’явилися низькокалорійні стейки, створені мікробами

Стейк, отриманий без участі тварин, продаватимуть у Швейцарії в мережі Coop та в Німеччині в REWE. Ферментований стейк має неповторний...

Може вас зацікавити

Спадкоємець м’ясного бізнесу продав компанію, й інвестує в лабораторне м’ясо

Дукчевіч розповідає, що його сім’я продала компанію у 2019...

Випустили джина: У Фінляндії виготовили перший джин на основі вівсяного молока

На розробку продукту частково надихнув член правління Arctic Blue...

Вибір редактора
В продовження теми