У довоєнні часи Kalyus Winery організовувала дегустації вин з легкими закусками на мальовничому березі Дністра. Засновник виноробні Юрій Данилюк з задоволенням розповідав під час дегустацій, як він створює авторське вино, проводив екскурсії виноградниками, розташованими у місці злиття річок Дністер і Калюс. Саме тут у ХІХ столітті росли 20 тис. виноградних саджанців. Зібраний виноград тоді чавили на вино у місцевій виноробні.
З початком війни виноробня поєднала дегустації з волонтерством, щоб спрямовувати кошти на допомогу ЗСУ
Виноробня Kalyus Winery по-своєму унікальна. Тут створюють дуже широкий перелік вин – сухі сортові білі рислінги, мускат, шардоне, сапераві, декілька видів каберне.
До ідеї виготовляти власне вино Данилюк прийшов 10 років тому. Тоді він висадив на своїй земельній ділянці перші саджанці винограду. Закупив обладнання та наважився на запуск власного бренду вин.
Минулого сезону Kalyus Winery вперше переробляла сорт винограду Рожевий Трамінер.
“Головні враження від роботи з ним: колір та сік, – діляться у винарні. – По-перше, палітра дуже красива. Сама ягода дрібна, щільна-щільна, але дуже соковита. Мабуть, це найсоковитіший сорт з усіх, з якими ми мали справу – самотоком (без додаткового тиску – Ред.) отримали майже половину соку”.
Трамінер вважається одним із найдавніших і найцінніших виноградних сортів
Ще однією новинкою врожаю 2021 року став Одеський Чорний, з якого виготовили рубінове вино Aliberne.
“Український автохтон, особливістю якого є забарвлений сік та м’якоть ягоди, а не лише її шкірка. Це не дозволяє виготовляти з нього білі вина”, – розповідають про сорт винограду у Kalyus Winery.
Нагадаємо, на Дніпропетровщині виготовляють вина зі смородини та агрусу, які місяцями настоюють на макусі.