Макуха — це відходи, що лишаються після віджиму олії з ядра соняшнику.
Оскільки соняшник є третім за величиною джерелом насіння олійних культур у світі, щорічно виробляється значна кількість соняшникової макухи – понад 19 млн т.
Здебільшого макуха переробляється на корм худобі або викидається. Однак макуха є багатим на білок інгредієнтом, який, на думку дослідників, може бути перероблений на поживну та смачну їжу.
Науково-дослідний проект під назвою Taste2Meat очолює професор Неслі Созер із Центру технічних досліджень Фінляндії VTT.
«Taste2Meat робить внесок у безвідходну та екологічно чисту харчову систему шляхом розробки як гібридних (поєднання м’яса та рослинного білку), так і виключно рослинних альтернатив м’ясу для європейських споживачів», — пояснив він.
Вчені використовуватимуть технологію мокрої екструзії для створення текстур, схожих на курку або яловичину
У поєднанні з білками гороху та ріпаку дослідники планують розробити альтернативи рослинному м’ясу з бажаним органолептичним профілем.
Їх ключова аудиторія – споживачі-флекситаристи.
Ще одна мета проекту – переконатися, що споживачі охоче спробують такий продукт.
«Це відіграє ключову роль у розробці реальних бізнес-кейсів навколо м’ясних альтернатив, — пояснив Созер. — Сенсорні властивості, такі як смак і консистенція є найвпливовішими показниками сприйняття альтернативного м’яса».
Нагадаємо, покоління Z назвало головним пріоритетом їжу. Половина — за рослинне м’ясо.