Реалізувати цю ідею взявся американський стартап Pipedream Labs.
Інноватор на ринку доставки планує створити підземну мережу трубопроводів для майже миттєвої доставки товарів
Ідея є однією з тих, які настільки божевільні, що ви не зрозумієте, геніальна вона чи дурна. Але працює це так:
There is a single interface point on the Portal.
The door opens and a cargo pod is slightly exposed allowing someone to retrieve their order.
This interface is the same height from the ground as a standard US mailbox. pic.twitter.com/LUcSglZWik
— Canon Reeves (@ReevesCanon) April 19, 2022
Система доставки Pipedream буде загальноміською підземною мережею, яка використовує труби та електроприводи для транспортування речей на високій швидкості. По суті, це Hyperloop для доставки, але замість того, щоб перевозити людей, він доставить пакунок від Amazon або гамбургер із обраного ресторану.
Початковий план полягає в тому, щоб створити мережу «середньої милі» для доставки на далекі відстані по містах. Наступним етапом буде доставка додому. Називатиметься сервіс Home Portal, а позиціонуватимуть як «дешева, швидку та екологічно чиста доставка продуктів, їжі та пакунків».
Інфраструктура Home Portal складатиметься з ПВХ-труб – тих самих, що використовуються міськими комунальними службами для водопровідних та електричних систем. (Насправді, якщо нічого не спрацює, то комунальним службам ця система і залишиться.)
Доставляти по трубах можна буде 95% продуктових товарів і майже будь-яку готову їжу з ресторану (за винятком піци, над якою компанія каже, що працює).
Скептики говорять, що ідея надто неможлива, адже побудувати інфраструктуру – дуже вартісно. До цього варто додати бюрократичні перепони та технічні проблеми.
Тим не менш, що може бути більш креативним, аби стати реальністю? До речі, компанія вже залучила $1,6 млн початкового фінансування.
Нагадаємо, про тенденції, секрети, фішки та майбутнє ринку онлайн-доставки продуктів можна почитати тут.
Джерело: Pipedream