Потенціал ринку альтернативного м’яса — чому такі продукти не тільки для веганів?

Ми звикли до соєвого та кокосового молока у магазинах, але рослинне м’ясо — продукт відносно новий для нашої країни. Люди активно шукають різноманітності у харчуванні та нові пропозиції, тому замінники м’яса користуються популярністю. Окрім того, рослинні продукти повністю відповідають концепції здорового харчування: у них збалансований склад, вони не містять гормонів, холестерину та тваринного білка, багаті на вітаміни та мінерали. Рослинні замінники м’яса підходять не лише веганам та вегетаріанцям, але й тим, хто хоче урізноманітнити своє харчування.

Як виготовляють рослинне м’ясо?

На відміну від звичного тваринного м’яса в основі м’яса з рослин лежить рослинний білок, який отримується з сої, гороху, пшениці, рідше – з соняшника, грибного міцелію, квасолі, картоплі. Створення такого м’яса є високотехнологічним процесом, який можна розділити на два етапи:

  1. Перетворення рослинного білка (виглядає як спортивне харчування або борошно) на волокнисті структури, як у м’ясі. Більшість виробників закуповує вже готові текстурати.
  2. Змішування текстурованого білка, рослинних олій та функціональних інгредієнтів (клітковина та інші інгредієнти, які пов’язують білки та рослинні олії разом) у фарш, з якого потім формують котлети та інші продукти. Саме функціональні інгредієнти надають продукту структурних властивостей, роблять його поведінку при приготуванні максимально схожою на м’ясо, а також формують м’ясний смак і аромат у продуктів.

Користь і шкода рослинного м’яса.

Багато людей турбуються про своє здоров’я, намагаються стежити за балансом білків-жирів-вуглеводів та зменшувати споживання смаженої їжі. Деякі помилково вважають, що здоровий раціон – це відмова від м’яса на користь продуктів рослинного походження. Це не зовсім так, – коментує лікар-дієтолог.

Варто пам’ятати, що рослинні білки засвоюються гірше за тваринні. Клітинні оболонки складаються з клітковини, шлунковому соку складніше її розщепити, а отже, і обернути білки на користь організму.

Тим не менш, є ряд досліджень, що вказують на користь рослинного м’яса у порівнянні зі звичайним. Стенфордський університет провів дослідження, в рамках якого науковці протягом восьми тижнів годували групу учасників рослинними замінниками м’яса. Вчені протягом усього періоду експерименту вимірювали показники крові та вагу. В результаті вони зробили однозначні висновки про те, що при переході на рослинне м’ясо:

  • відчутно знизився рівень холестерину у крові;
  • покращився індекс маси тіла;
  • знизилися маркери крові, які відповідають за ризик серцево-судинних захворювань.

При цьому статистично значущих позитивних результатів для здоров’я вдалося досягти лише за кілька тижнів.

Ринок альтернативного м’яса

Нещодавно продукти одного з основних виробників рослинного м’яса – Beyond Meat – стали доступні в Києві у закладах різного рівня. В одному зі своїх інтерв’ю засновник компанії Beyond Meat Ітан Браун розповів, що за статистикою 93% покупців продукції компанії також вживають м’ясні продукти.

Та сама ситуація і з рослинним молоком — за даними аналітичної компанії Nielsen, 60% людей, які вживають м’ясо та молочні продукти, із задоволенням замовляють у кав’ярні капучино на кокосовому молоці. Просто тому, що це смачно та незвично.

Завдяки інтересу до рослинних продуктів вибір став величезним. Особливо це відчувається в США та Великій Британії: там м’ясо роблять не лише зі стандартних бобових, але й із джек-фруту (екзотичного фрукту родом із тропіків), грибів і навіть кавуна.

Поки що рослинне м’ясо займає невелику частку продажів як у світі, так і в Україні, де на нього припадає менше 0,5% товарообігу, проте цей ринок має величезний потенціал.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Схожі теми

Американці створили каву майбутнього — заморозили рідким азотом та запакували в алюміній

Одна порція кави – це одна заморожена шайба з 26 грамами продукту, звареного за власно розробленим Cometeer процесом екстракції.Для...

В Нідерландах новорічне пиво варять з ялинкових голок

В Нідерландах знайшли застосування ялинкам після новорічних свят. Місцева броварня Lowlander Beer розробила рецепт пива з хвої. Для виробництва...

Nestlé готує новий веганський бургер з коноплі та фави

Sweet Earth Foods належить Nestlé, яка на тлі зростаючого попиту на рослинні альтернативи м'ясу продовжує серію запусків нових продуктів...

Невидиме випромінювання та гриби: вчені створили вітаміни для веганів

Згідно угоди, зусилля Scelta Inside будуть спрямовані на використання власної глобальної клієнтської бази для маркетингу, розповсюдження та продажів, а...

Захоплені кулінарією сестри створили замінник ікри з чіа та водоростей

Засновниці бренду – сестри Люсіль та Емілі Баттафарано, які захоплюються гастрономією. Для створення нового продукту вони застосували свої ремісничі...

Сіль із яєць динозавра за 6 тисяч: сімейна компанія відроджує забуте ремесло

Назва зумовлена унікальною формою та методом виробництва цієї солі, яку вирощують із застосуванням технік, що сягають доіспанських часів.Процес виробництва...

Може вас зацікавити

Шведський стартап, в який вклався засновник SoundCloud, створив веганську фету та залучив мільйони

Раунд очолили існуючі інвестори Astanor Ventures та Northzone. Стартап...

Молоко за рецептом від штучного інтелекту буде краще звичайного

Ginkgo Bioworks, як платформа для клітинного програмування та біозахисту,...

Вибір редактора
В продовження теми