Потенціал ринку альтернативного м’яса — чому такі продукти не тільки для веганів?

Ми звикли до соєвого та кокосового молока у магазинах, але рослинне м’ясо — продукт відносно новий для нашої країни. Люди активно шукають різноманітності у харчуванні та нові пропозиції, тому замінники м’яса користуються популярністю. Окрім того, рослинні продукти повністю відповідають концепції здорового харчування: у них збалансований склад, вони не містять гормонів, холестерину та тваринного білка, багаті на вітаміни та мінерали. Рослинні замінники м’яса підходять не лише веганам та вегетаріанцям, але й тим, хто хоче урізноманітнити своє харчування.

Як виготовляють рослинне м’ясо?

На відміну від звичного тваринного м’яса в основі м’яса з рослин лежить рослинний білок, який отримується з сої, гороху, пшениці, рідше – з соняшника, грибного міцелію, квасолі, картоплі. Створення такого м’яса є високотехнологічним процесом, який можна розділити на два етапи:

  1. Перетворення рослинного білка (виглядає як спортивне харчування або борошно) на волокнисті структури, як у м’ясі. Більшість виробників закуповує вже готові текстурати.
  2. Змішування текстурованого білка, рослинних олій та функціональних інгредієнтів (клітковина та інші інгредієнти, які пов’язують білки та рослинні олії разом) у фарш, з якого потім формують котлети та інші продукти. Саме функціональні інгредієнти надають продукту структурних властивостей, роблять його поведінку при приготуванні максимально схожою на м’ясо, а також формують м’ясний смак і аромат у продуктів.

Користь і шкода рослинного м’яса.

Багато людей турбуються про своє здоров’я, намагаються стежити за балансом білків-жирів-вуглеводів та зменшувати споживання смаженої їжі. Деякі помилково вважають, що здоровий раціон – це відмова від м’яса на користь продуктів рослинного походження. Це не зовсім так, – коментує лікар-дієтолог.

Варто пам’ятати, що рослинні білки засвоюються гірше за тваринні. Клітинні оболонки складаються з клітковини, шлунковому соку складніше її розщепити, а отже, і обернути білки на користь організму.

Тим не менш, є ряд досліджень, що вказують на користь рослинного м’яса у порівнянні зі звичайним. Стенфордський університет провів дослідження, в рамках якого науковці протягом восьми тижнів годували групу учасників рослинними замінниками м’яса. Вчені протягом усього періоду експерименту вимірювали показники крові та вагу. В результаті вони зробили однозначні висновки про те, що при переході на рослинне м’ясо:

  • відчутно знизився рівень холестерину у крові;
  • покращився індекс маси тіла;
  • знизилися маркери крові, які відповідають за ризик серцево-судинних захворювань.

При цьому статистично значущих позитивних результатів для здоров’я вдалося досягти лише за кілька тижнів.

Ринок альтернативного м’яса

Нещодавно продукти одного з основних виробників рослинного м’яса – Beyond Meat – стали доступні в Києві у закладах різного рівня. В одному зі своїх інтерв’ю засновник компанії Beyond Meat Ітан Браун розповів, що за статистикою 93% покупців продукції компанії також вживають м’ясні продукти.

Та сама ситуація і з рослинним молоком — за даними аналітичної компанії Nielsen, 60% людей, які вживають м’ясо та молочні продукти, із задоволенням замовляють у кав’ярні капучино на кокосовому молоці. Просто тому, що це смачно та незвично.

Завдяки інтересу до рослинних продуктів вибір став величезним. Особливо це відчувається в США та Великій Британії: там м’ясо роблять не лише зі стандартних бобових, але й із джек-фруту (екзотичного фрукту родом із тропіків), грибів і навіть кавуна.

Поки що рослинне м’ясо займає невелику частку продажів як у світі, так і в Україні, де на нього припадає менше 0,5% товарообігу, проте цей ринок має величезний потенціал.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Схожі теми

Mitsubishi разом з ізраїльським стартапом годуватиме японців клітинними стейками

Mitsubishi доєдналася до просування футуристичної страви, адже її харчовий підрозділ здобув неабиякий досвід у біотехнологічних процесах, фірмовому виробництві продуктів...

Компанія австралійського серфера робить з цукрової тростини та коноплі взуття

Взуття створене з відновлювального цукрової тростини, каучуку Hevea, натуральної коноплі та TENCEL Lyocell. Всі ці матеріали мають низький вуглецевий...

В магазинах з’явиться лосось із спіруліни — він копчений та містить 40% білка

Компанія SimpliiGood, яка спеціалізується на продуктах із мікроводоростей, анонсувала випуск свого довгоочікуваного спірулінового копченого лосося на початку 2025 року.Цей...

Ковбаса, що знімає стрес — британці розробили інноваційну їжу за стандартами Michelin

У асортименті Veganly Deli — делікатеси з високим вмістом білка та безмолочні сири, виготовлені за стандартами якості Мішлен Таким чином...

Український виробник корисних солодощів виходить на ринки США та Великої Британії

За останні три роки сукупний виторг вінницького виробника зріс у 2,5 рази, а у 2024 році перевищив 1,5 млрд...

Крафтові виробники, гаївки й лекторій: в Києві пройде 13-й фестиваль True&Local

Цього разу фестиваль присвячений «Гаївкам» — традиційним весняним пісням, які здавна символізують пробудження природи й прихід нового життя.Весняний настрій...

Смачна колаборація: «Яготинський» айран в мережі Döner Маркет

Співпрацю двох брендів, чиї автентичні продукти чудово доповнюють один одного, точно оцінять шанувальники стритфуду.  «Поєднання шаурми з айраном — це...

Дві українські компанії потрапили до списку номінантів Gulfood Innovation Awards 2025

З 17 до 22 лютого 2025 року в Dubai World Trade Centre (Дубай, ОАЕ) відбулася одна з найбільших світових...

Може вас зацікавити

Херсонський маслозавод випустив «середземноморську бринзу», що містить більше кальцію

Фетакса належить до розсільних сирів, має м’яку кремову консистенцію На...

Нідерландська компанія вирощує свинину із стовбурових клітин за 8 днів

Meatable може виростити високоякісну свинину із клітин за вісім...

Вінницькі ресторатори готують делікатес з паразитів, що вражають кукурудзу

Ініціатором приготування та популяризації страви на Вінничині став Михайло...

Вчені виростили у лабораторії справжні шматки сала на каркасах із жита

Ключовим елементом розробки стали каркаси з білка секаліну, який...

Інноваційна кавоварка працює на WI-FI та варить каву з повітря

Натомість Kara Pod використовує технологію, яка перетворює на питну...

Вибір редактора
В продовження теми