Фінський Центр технологічних досліджень VTT спільно з вченими Future Sustainable Food Systems, що базується в Університеті Гельсінкі, вихідним інгредієнтом обрали штам грибів Trichoderma reesei.
«VTT вдалось отримати яєчний білок за допомогою ниткоподібного аскоміцетного гриба Trichoderma reesei. Ген, що відповідає за створення овальбуміна — головного білка яйця, «вставляється» біотехнологічними інстументами в грибок, який потім виробляє цей самий білок», — пояснила Емілія Нордлунд, дослідник VTT.
Далі овальбумін відокремлюють від клітин, концентрують і сушать.
Нова розробка, Tr-OVA, усуває ризик зараження сальмонелою, що може мати місце при використанні звичайних яєць.
Порошок гарно піниться, що відкриває чимало можливостей для професійного застосування у випічці та виробництві молочних продуктів, включаючи безе, пудинги та тістечка.
Розробки пілотного етапу не дозволили розрахувати вплив на навколишнє середовище в комерційному масштабі, проте імовірне зменшення викидів парникових газів може досягти 55%.
Дослідницька група сподівається, що Tr-OVA буде працювати як пряма заміна звичайних яєчних білків майже у всіх сферах застосування.
До речі, Trichoderma reesei — це ті ж самі гриби, якими раніше вчені з Університету Бінгемтона пропонували залатувати тріщини в бетоні.
Нагадаємо, перший ідентичний натуральному штучний яєчний білок створила каліфорнійська компанія Clara Foods за допомогою точного бродіння.
Для його виготовлення використали всього два інгредієнти: дріжджі та цукор.
Джерело: Green Queen