Грандіозний рік для рослинної риби та стейків: що інноваційного їстимуть споживачі у 2022 році

На ринку рослинного м’яса стає більше цільної нарізки, активно розвивається виробництво м'яса із грибів. А замість гамбургерів на основі рослин на перший план почала виходити риба і морепродукти.

набагато більше аналогів цільно нарізаного м’яса вийде на ринок уже в 2022 році

Натяк на це з’явився ще на галузевій виставці CES 2019. Уже тоді про це говорила Impossible Food: компанія поділилася, що працює над стейком. 

З того часу до подібних розробок приєдналося чимало стартапів. Приміром, Juicy Marbles, Novameat і Redefine Mean також працюють над аналогами стейків. Atlast пропонує цільно нарізаний бекон на основі міцелію. Plantish створила цільні шматки морепродуктів.

Багато з цих компаній прагнуть вийти в продажі зі своєю продукцією в 2022 році.

Іншою ключовою тенденцією стає м’ясо на основі грибів. There’s Meati розробила прототипи стейків і курки з використанням міцелію, вирощеного за допомогою техніки зануреного бродіння. Nature’s Fynd минулої осені представила котлети для сніданку, в яких використовується новий вид міцелію. А на початку січня MycoTechnologies показала на виставці CES безм’ясний фарш Goodside Foods.

Зростання сегменту м’ясних продуктів на основі мікозасобів не є дивним, оскільки гриби, зрештою, за своїм молекулярним складом набагато ближчі до ссавців, ніж до рослин. 

З цієї та інших причин м’ясні продукти на основі грибів не потребують настільки високотехнологічних хитрощів і обробки, щоб створити реалістичний шматок м’яса. 

Не відстає і створення альтернативного білку за допомогою ферментування. Минулого місяця компанія Ginkgo Bioworks оголосила про комерційний запуск дріжджового гемового протеїну HEMAMI (зі смаком і текстурою умамі) для виробників альтернативного м’яса, які намагаються створити реалістичну альтернативу. 

Це хороша новина для виробників альт-продуктів, які хочуть відтворити запатентований рослинний гем Impossible. Тепер замість того, щоб витрачати десятки мільйонів доларів на спроби створити його самостійно, можна придбати щось подібне у Motif.

І, нарешті, риба та морепродукти. Щонайменше, це дасть змогу забути про бургери, які тривалий час були основною альтернативу на нем’ясному ринку.

Такі компанії, як Good Catch і Ocean Hugger вже деякий час займаються морепродуктами на рослинній основі, інші виходять з новими пропозиціями: азіатський рослинний гігант Omnifood випустив свою лінійку морепродуктів на рослинній основі минулого літа, Plantish вийшов з минулого тижня зі своїм цілим порізаним лососем, а мадридська компанія Mimic нещодавно випустила альт-тунця на основі томатів

Тож якщо 2021 був великим роком для альтернативної риби, можна очікувати, що 2022 буде ще грандіознішим.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Схожі теми

Симнель, кулуракія і мяммі — традиційні великодні страви з усього світу

Воно асоціюється зі світлим святом відродження, прощення, миру. Саме тому для декого воно не в'яжеться з такими продуктами, як...

З конопель, кешью та макадамії створили перший у світі концентрат «безмолочного молока»

Це дозволяє отримати екологічний продукт з довшим терміном зберігання та нижчими цінами за літр.Mylk Bases мають декілька смаків: мигдаль,...

Зірка «Гри престолів» разом з французьким брендом випустила шкіряні сумки з відходів яблук

Англійська акторка Мейсі Вільямс, відома завдяки своїй ролі Ар’ї Старк у «Грі престолів», спільно з французьким модним брендом Coperni...

Американці створили перші грибні жуйки, які покращують імунітет і концентрують увагу

Жуйки виготовлені з розробленої компанією суміші Mycomatrix, що включає екстракти грибів рейші, кордицепсу, хвоста індички, левової гриви та майтаке.Mycomatrix...

Найбільша українська мережа пекарень відкрила перший заклад у Празі

Заклад відкрився в самому центрі Праги в ТЦ Palladium, поруч із Карловим мостом. Площа становить 173 кв. м на...

Шістсотрічна українська солеварня випустила сирну сіль та шукає нового інвестора

Склад сирної солі включає різні сири, як от "Світанок", "Монастирський", сир із трюфелем, "Торба", "Годз", "Магура", "Верде" та "Чорна...

Може вас зацікавити

Виробникам морозива, соків та готових страв роздадуть по 4 тис євро грантів

Гранти надаватимуться задля підтримки відновлення підприємницької діяльності на територіях...

Японський професор створив телеекран, що передає смак їжі, якщо його облизати

Пристрій під назвою Taste the TV (TTTV) використовує карусель...

Вибір редактора
В продовження теми