Фактично, 39% респондентів – віком від 18 до 30 років — сказали, що ніколи не їдять індичку, 88% «терпіти не можуть» брюссельську капусту, а 27% ніколи б не торкнулися фаршированої свинини.
Дослідження було проведено на замовлення виробника рослинного м’яса Dopsu.
Було виявлено, що 21% опитаних покупців покоління Z воліли б замовити піцу на Різдво, 17% вибрали б китайську їжу, 16% — каррі.
Навіть серед тих, хто дотримується класичної святкової феєрії, популярною стають сучасні тренди у їжі, зокрема додавання рослинних варіантів: 20% опитаних готують овочеву начинку та підливу, а 16% вибирають альтернативу рослинному м’ясу в якості основного продукту.
«Це дослідження є захоплюючим, оскільки воно показує, як зміна дієти впливає на те, що ми їмо в рамках однієї з найбільших харчових традицій року. Цікаво бачити, як молоді британці цього року вирішують їсти зовсім іншу їжу», — сказала Ебігейл Флінн, бренд-менеджер Dopsu.
Заодно прибічникам нових трендів на ринку їжі пропонують неочікувані альтернативи. Зокрема, індичку на новорічному столі можна замінити двостулковими молюсками, іжею з водоростей та бобами фава.
За словами доктора Девіда Віллера, наукового співробітника кафедри зоології Кембриджського університету, двостулкові молюски можуть стати альтернативою яловичині, забезпечуючи при цьому низку екологічних переваг.
При цьому вони забезпечують здорове харчування. У них низька калорійність, але багато білка, вітаміну В12, селену, цинку та магнію.
«Молюски та устриці досить вигідно відрізняються від інших альтернатив, таких як комахи, мають найкращий профіль харчування та менший вплив на навколишнє середовище», — сказав експерт.
Аналогічно в раціон можна ввести водорості, 50 з яких уже використовуються у комерційних цілях.
Нагадаємо, раніше голландці виростили золоті водорості, які можуть стати заміною м’ясу.