Шеф-кухар Жан-Марі Бодік із ресторану Le Ciel de Rennes, відзначений зіркою Мішлена, на демонстрації в Парижі приготував клітинне м’ясо.
Інгредієнтом для його страви, схожої на курячі оладки, став продукт Vital Meat, першого у Франції стартапу з вирощування м’яса.
Запущений наприкінці 2018 року співзасновниками Фредеріком Грімо та Етьєном Дютуа, стартап розробив інгредієнт для культивування курятини, призначений для «підживлення» матриць, на рослинній основі.
«Нам взагалі не потрібно звертатися до яйця, — пояснив генеральний директор Етьєн Дютуа. — Ми просто підтримуємо цю міцну клітинну лінію для вирощування м’яса та «збору врожаю», як це роблять пекарі з закваскою».
Vital Meat першим планує подати заявку на погодження їжі майбутнього до Європейського органу з безпеки харчових продуктів (EFSA). Компанія не планує повністю зруйнувати традиційне виробництво м’яса. Скоріше, прагне доповнити традиційну промисловість.
Vital Meat налаштована на комерціалізацію свого продукту в Європі, але, як і в інших країнах, їй потрібно буде спочатку отримати дозвіл регулятора. Для підготовки знадобиться приблизно 18 місяців.
Тим часом шеф-кухар з ресторану, відзначеного Мішлен, поділився своїми враженнями від приготування такого м’яса.
Повільно готуючи на звичайній сковороді, Бодік миттєво відчув запах, який нагадує тушковану курку. Але на цьому етапі через брак клітковини в інгредієнті продукт залишився «трохи зернистим».
«Як тільки ми дійшли до смаження, з’явився смак курки-гриль. Але більше це нагадує смажену курячу шкіру», – поділився він.
На відміну від багатьох рослинних інгредієнтів на ринку, смак культивованого м’яса «тримається довго»
Щоб надати клітинному м’ясу текстури, шеф-кухар використав кукурудзяний крохмаль і кукурудзяне борошно. А смаження суміші у фритюрі дало змогу створити «маленькі профітролі», які Бодік також порівняв за смаком зі смаженою курячою шкірою, але без жиру.
Нагадаємо, найбільший у світі переробник м’яса планує вирощувати лабораторну свинину в Іспанії.