Нью-йоркська компанія Farther Farms розробила технологію, яка може змінити спосіб зберігання та розподілу їжі.
Використовуючи вуглекислий газ, вони знайшли спосіб природної пастеризації продуктів без потреби в заморожуванні, охолодженні або штучних консервантах, подовжуючи термін придатності свіжих продуктів і скорочуючи витрати енергії на переробку та розповсюдження приблизно на 70%.
На своєму заводі в Рочестері компанія виготовляє «ніколи не заморожену» картоплю фрі, термін придатності якої становить 60 днів.
Farther Farms всього лише обробляє свіжонарізану картоплю надкритичним вуглекислим газом та пакує її.
Такі пакети можуть транспортуватися куди завгодно без охолодження — прямо до фритюрниці.
«Якщо подумати, то це — божевілля: у кожному домі стоять холодильники чи морозильні камери. Вантажівки з охолоджувачами перевозять їжу по всьому світу», — говорить Майк Аннунціата, співзасновник і генеральний директор компанії.
Проблема — більше екологіча. Цитуючи дослідження, опубліковане в Food Research International у 2010 році, Аннунціата акцентує, що охолоджувальні системи споживають близько 15% енергії у глобальному вимірі.
«Ми не змінимо це за одну ніч, але можна почати з концепції, яку люди зрозуміють: ось вона — високоякісна картопля-фрі, стійка до зберігання без холодильника», — ділиться гендиректор компанії.
Додає, що його мета — не змінити картоплю фрі. Farther Farms хоче змінити уявлення світу про їжу.
Нагадаємо, раніше міжнародна група вчених створила плівку з водоростей, яка довше зберігає продукти свіжими.