Стартап використовує ниткоподібні гриби, які можуть виробляти специфічні кольори при подачі недорогої сировини у біореакторах.
Гриби виділяють пігмент в середовищі, де вони ростуть, який потім фільтрують, сушать і концентрують.
Першим продуктом компанії є яскравий червоний барвник, який може замінити сучасні аналоги, що виготовляються, як правило, з карміну — пігменту, отриманого з подрібнених комах кошеніль.
Новий барвник може стати дешевою альтернативою наявним на ринку червоним кольорам рослинного походження, як от лікопен з томатів, що не має бажаної яскравості чи буряк, що не є термостійким.
Інтенсивність червоного барвника Michroma у 58 разів більше, ніж бурякового
Виробники заявляють, що їхній пігмент є вегетаріанським, кошерним і хаяльним та більш універсальним за існуючі. До того ж він термостійкий і «може пережити сушку розпиленням, екструзію та пастеризацію».
Кінцевий продукт виробництва має «високий вміст білка з усіма незамінними амінокислотами і клітковиною, яка зберігає трохи кольору, що робить його цікавим побічним продуктом для альт-м’ясної промисловості», кажуть у Michroma.
Петицію щодо кольорових добавок до Управління з продовольства і медикаментів США (FDA) стартап планує подати протягом наступного року.
Нагадаємо, що Debut Biotech спільно з DIC створили безклітинну платформу для виробництва яскравих барвників.
Джерело: Green Queen