Тримайтеся якнайдалі: як організувати харчовий простір у холодильнику

Взяти ковбасу з холодильника, зробити канапки та повернути її на перше-ліпше місце – небезпечна звичка, коли йдеться про здоров’я.

Щоб шлунок був у безпеці, а продукти харчування швидко не псувалися, потрібно зберігати їх за правилами товарного сусідства. Якими — розповіли фахівці сервісу доставки Zakaz.ua.

Тримайте дистанцію

На кухні більшості українців зустрічаються стандартні двокамерні холодильники. Простір у них ділиться на кілька секцій — кожна має свій температурний режим і різну циркуляцію повітря.

Аби їжа у холодильнику передчасно не псувалася, зберігайте їх за правилом: “Кожному своя поличка”

Молочні продукти тримайте на найвищій полиці, на середніх полицях — вже готові страви, нижче — сирі м’ясо та рибу. Найнижчі полиці призначені для зберігання овочів та фруктів.

Пляшки з напоями, соуси, кетчупи, консерви та ліки, що зберігаються в прохолодній температурі, — тримайте на дверних полицях.

Для продуктів мають значення три фактори: світло, температура та кисень

Чим нижчі ці показники, тим довше проживуть сосиски та йогурти у холодильнику.

Холодильник створює прохолодне та темне середовище, а ось боротися із киснем доведеться самостійно — за допомогою пакування. Зберігайте продукти у спеціальних контейнерах для їжі, поліетиленових пакетах та в посуді, який щільно закривається. Контролюйте температуру і не перенавантажуйте полиці, аби ними циркулювало повітря.

Ковбаса з запахом риби

Сирі м’ясо, риба та морепродукти обов’язково повинні мати в холодильнику окрему поличку.

Тримайте їх подалі від продуктів, що перед споживанням не проходять термічної обробки. Шкідлива мікрофлора може перейти на готові продукти та викликати проблеми з травленням. Наприклад, овочі, які лежать поряд с сирим м’ясом можуть заразитися кишковою паличкою, сальмонелою або гельмінтами.

Юлія Забарна, керівник тренінгового центру Zakaz.ua, де вивчають правила визначення якості продуктів харчування та стандартів їх зберігання з урахуванням індивідуальних властивостей, розповідає, що м’ясо та риба можуть зберігатися разом в холодильній камері тільки в герметичній упаковці або в замороженому вигляді у морозилці.

Ці продукти змінюють смак і абсорбують запах один одного, якщо опиняться поруч в незапакованому вигляді. Особливо зазнає змін смакових властивостей м’ясо.

«Погодьтеся, ковбаса з рибним запахом навряд чи в когось викличе апетит. Те саме стосується м’ясних і рибних консервів у відкритій тарі», — наголошує вона.

Кисла історія

Під час того, як кисломолочні продукти знаходиться у холодильнику, вони продовжують бродити та поступово закисають. При цьому процесі молочні продукти виділяють газ, що окислює свіжі овочі та фрукти, навіть якщо ті знаходяться на нижній поличці.

Щоб уникнути цього, зберігайте молочні продукти в щільно закритій ємності. Молоко з пакету варто перелети у скляну чи пластикову тару.

Розпаковане вершкове масло покласти у масельничку. А розгорнуті сири щільно обгорнути поліетиленом.

Ніколи не мийте яйця!

Важливе правило існує щодо яєць. Зберігайте їх в упаковці, а всі продукти по сусідству герметично пакуйте, аби вони не контактували з яйцями. Ніколи не мийте яйця! Це може підвищити ризик контамінації бактерій — таких як, наприклад, сальмонела.

До речі, в ЄС магазинам і виробникам категорично заборонено їх мити. А зберігати в холодильнику можна 30-45 днів.

Огірки — наліво, помідори — направо

У холодильній камері на нижній полиці відведено піддони, де тримається температура на рівні 8-10 градусів. Закріпіть за овочами один піддон, а за фруктами сусідній.

Парадоксально, але огірки та помідори погані сусіди

Помідори виділяють газ — етилен, який прискорює дозрівання овочів та фруктів. Дуже чутливі до етилену огірки необхідно оберігати від цього, інакше вони швидко зістаряться та зів’януть. Добрими сусідами для огірків є авокадо, броколі, перець, цвітна та білокачанна капуста.

Безліч овочів чудово зберігаються при кімнатній температурі в темному та сухому місці. Наприклад, цибуля, часник мають дуже щільну оболонку і добре зберігаються при кімнатній температурі. Картопля, морква, буряк і гарбуз зберігаються довше завдяки своїй щільній структурі, аніж інші продукти.

В піддоні з іншими фруктами не тримайте по сусідству банани та цитрусові. Вони також виділяють етилен, який пришвидшує псування овочів та фруктів. Кращим рішенням буде тримати їх поза холодильником.

Коли показати на двері

Найтепліше місце в холодильнику — дверцята. Крім того, це місце, де температура постійно зазнає різкої зміни під час відкривання. Тому там не мають зберігатися сир та ковбаса.

Відкриті м’ясні, рибні, овочеві консерви краще не зберігати поруч із варенням і джемом.

Готові страви та інгредієнти для майбутнього готування зберігайте у харчових пластикових контейнерах або в емальованому посуді із щільними кришками, посуд із хірургічної сталі теж підійде. Все, що не можна розкласти по контейнерах, краще пакувати у фольгу, харчову плівку або пакети.

Шоколаду та шоколадним цукеркам у холодильнику робити нічого: від низької температури на їх поверхні з’являється конденсат, який залишає білий слід із цукрових кристаликів.

І остання порада — частіше протирати полиці холодильника, принаймні, раз на тиждень. Ретельно мити холодильник потрібно мінімум раз на місяць. Це попередить розмноження бактерій: кишкову паличку, стафілокок, сальмонелу та інших.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Схожі теми

Барселонський стартап «надрукував» перший у світі блакитний стейк — з клітинним м’ясом, спіруліною та грибами

Це перша у світі альтернатива, яка містить всі п’ять класифікацій царства: клітини тварин, рослинні похідні, гриби, водорості та спіруліну.Синього...

Звук робить каву терпкою, а бас додає гіркоти — вчені досліджують, як звуки впливають на смак їжі

«Ми співаємо та смакуємо тими ж органами. Смак, як і музика, також має кілька основних категорій», — пояснює Меш.Розглянувши...

Веганський стартап легендарного рок-музиканта купує ринковий гігант

Бренд займається виробництвом замінника молока на основі трав та вівса, який можна використовувати для випічки, приготування кави тощо.  Безмолочну лінію...

Сімейне господарство створило енергетичні медові снеки для ЗСУ

Снек «Медова паста +292» має енергетичну цінність у 292 кКал на одну порцію, високий вміст легкозасвоюваних вуглеводів, білків та...

Рік із Glovo: що і як замовляли користувачі у 2024 році 

У грудні 2024 року глобальний Glovo перетнув позначку в 1 мільярд замовлень з моменту заснування компанії майже 10 років...

Кока-Кола дарує 1,5 млн пляшок напою сім’ям, що опинилися в складних ситуаціях

Ініціатива спрямована на підтримку родин, що опинились у складних життєвих обставинах, багатодітних сімей, внутрішньо переміщених осіб, людей похилого віку,...

Які заклади харчування в Україні заробили найбільше і як змінилася галузь?

Аналітики YC.Market дослідили динаміку в сегменті ресторанних послуг в Україні та з’ясували, що чистий дохід ресторанного бізнесу в Україні...

«Молочний альянс» та Українська молочна компанія спільно з БФ «Управляй Майбутнім» передали молочну продукцію польовому госпіталю

Група компаній «Молочний альянс», Українська молочна компанія та БФ «Управляй Майбутнім» об'єднали зусилля для підтримки українських захисників, які перебувають на лікуванні у Головному...

Може вас зацікавити

Найбільший виробник шоколаду запустив відразу кілька рослинних морепродуктів

Продукти будуть доступні до замовлення через Інтернет та в...

З вітамінами, женьшенем та додатковим кофеїном: Nestlé активізувала інновації на ринку кави

Серед найпомітніших новинок Nestlé – холодний концентрат кави Nescafé...

Ізраїльський стартап створив перше у світі рослинне філе лосося, яке копіює справжню рибу

Це стало результатом запатентованої унікальної технології виробництва Згодом філе можна...

Стартап з виробництва яєчних чіпсів знайшов інвестора-мільярдера

Інвестор уже розпочав співпрацю з засновниками стартапу Ніком Гамбургером...

Німці заварюють чай з листям коки, а також хочуть створити з нього спиртний напій

"Екстракт з листя коки також викликає легке відчуття енергетичної...

Вибір редактора
В продовження теми